Саід Ісмагілов: «Сучасна секулярна ідеологія вводить людей в оману й руйнує майбутнє людства»

19.03.2018
Оцініть статтю: 
(413 оцінки)
Собкор
Зображення користувача Собкор.

У Міжнародному конгрес-центрі «Український дім» 14 березня відбувся Всеукраїнський форум сім’ї під гаслом «Щаслива родина — міцна Україна!», до участі в якому було запрошено керівництво держави, урядовців, парламентарів, науковців, журналістів, освітян, представників громадськості, місцевого самоврядування, Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій з усіх областей України, громадських організацій та рухів.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, що поділяє мету Форуму, а саме необхідність привернення уваги до проблем сім’ї та дітей в Україні, консолідації зусиль представників органів влади і громадськості для захисту цінностей української сім’ї та формування державної сімейної політики, заснованої на українських традиційних цінностях, теж був серед учасників цього поважного зібрання.

— Зараз інститут сім'ї в Україні переживає певну кризу, незважаючи на те, що у нас один із найвищих у Європі показників офіційних шлюбів. Проте зафіксована і велика кількість розлучень, а також проблема в демографії. Населення України постійно зменшується, найчастіше родини мають одну, максимум дві дитини, і цей показник постійно знижується. Це призводить до того, що українська нація не лише зменшується за чисельністю, але й старіє. А це вже загрожує майбутньому країни. Тому питання родини, сім’ї, народження і виховання дітей в сімейному, релігійному, духовному дусі є дійсно актуальним, яке хвилює не лише релігійних діячів, але й державні структури, й пересічних громадян, — відзначив Саід Ісмагілов у розмові з нашим кореспондентом.

Як стверджує духовний лідер українських мусульман, нашу країну не оминула й інша пошесть, що завдала удар інституту традиційної сім’ї:

— Зараз поширена мода на нетрадиційні стосунки і девіантну поведінку. Це, крім того, що є гріхом, також вдаряє по майбутньому людства й України зокрема. Тому що для нації, що постійно зменшується, такі неприродні статеві стосунки, які не продовжують рід, є безперспективними. Людство може відтворювати себе лише у союзі чоловіка та жінки.

Шейх Саід Ісмагілов наголосив, що сучасна секулярна ідеологія, яка «ставить бажання кожної окремої людини вище за Божі приписи, вище за національні та родинні інтереси, є помилковою».

На запитання кореспондента: «Чи не закидають прибічники сучасної секулярної ідеології віруючим людям, зокрема послідовникам Ісламу, які є переконаними вартовими традиційних сімейних цінностей, що вони, мовляв, тим самим порушують якість права людини?», шейх Саід сказав:

— Сучасний світ чомусь вирішив, що не потрібно людей поділяти за статтю. А Іслам — це релігія, яка обов’язково бере до уваги те, що чоловік і жінка відрізняються і на фізіологічному, і на психологічному рівнях. Так, вони є абсолютно рівними перед Богом, але мають різні обов’язки і можливості — як чоловік не може народити дитину, так і жінка не мусить ставати чоловіком. Тому потрібно відходити від секулярних ідей і повертатися до традиційних релігійних уявлень про чоловіка і жінку, про родину, про майбутнє людства, — завершив муфтій ДУМУ «Умма».

Ініціаторами Всеукраїнського форуму сім’ї виступили Громадський рух «Україна за сім’ю», Коаліція «Батьківство-Україна» за підтримки Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та Міжфракційного депутатського об’єднання Верховної Ради «За духовність, моральність і здоров’я України».

На Форумі було ухвалено Резолюцію, в якій йдеться і про створення сімейного міністерства та представлено календарний план просімейних заходів на 2018 рік, пов’язаний з розвитком інституту сім’ї в Україні.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.