Що думають діти про Рамадан?

Що думають діти про Рамадан?
Як проводять цей пыст маленькі послідовники Ісламу в Україні? Що вони думають про Священний місяць? Руслана Марцинишин, ведуча передачі «Руслана і діти», в одному з її випусків поцікавилася цим у юних прихожанок мечеті Ісламського культурного центру м. Київ, запросивши їх у «живу студію»
15.06.2017
Оцініть статтю: 
(527 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Рамадан — особливий час не тільки для мусульман-батьків, але і для їхніх дітей. Як проводять цей пыст маленькі послідовники Ісламу в Україні? Що вони думають про Священний місяць?

Руслана Марцинишин, ведуча передачі «Руслана і діти», в одному з її випусків поцікавилася цим у юних прихожанок мечеті Ісламського культурного центру м. Київ, запросивши їх у «живу студію»:

— Ми запросили їх спеціально, щоб дізнатися їхню думку про Рамадан, тому що це дуже важливо — знати, про що думають наші діти, що їх хвилює. І, можливо, їх цікаві думки допоможуть нам продуктивніше провести цей місяць, — сказала Руслана.

Альсар, Айла та Анфаль відповідали навперебій, хоча запис вівся без будь-якої попередньої підготовки, і діти не знали, про що саме запитуватиме ведуча. Першим запитанням було таке: «Що потрібно і важливо робити в місяць Рамадан?».

— Потрібно читати Коран, поститися, молитися! Дуа робити для близьких, для всіх людей, тому що вони потребують цього.

Поцікавилася ведуча в юних мусульманок і тим, коли ж можна робити дуа:

— Після молитви… Мусульманин може робити дуа в будь-який час, коли йому захотілося!

Не залишилося без відповіді і запитання про заборонені дії в місяць Рамадан, причому інші діти, що знаходилися в цей час в «живий студії» і, здавалося б, не сильно звертали увагу на діалог, активно підключилися до розмови. Судячи з усього, крихкість світу та події останніх трьох років не пройшли для дітей безслідно, адже перше, що назвали діти забороненим — це образи і бійки: «Не можна ображати, бити!».

М’яке навідне запитання ведучої про піст допомогло дітлахам згадати про заборону на їжу і питво в денний час:

— Він відпочиває від їжі! З фаджру і до магрібу не можна їсти і пити!

Незважаючи на юний вік, дівчинки дотримуються посту, і за їхніми запевненнями, це для них не тяжко:

— Ми всі разом дотримуємось посту, і це не тяжко! Легше, коли ти не згадуєш про їжу — можеш просто гратися, і час пройде, як п’ять хвилин.

— Мені легко тримати піст. Я просто багато допомагаю і забуваю про їжу…

Але, як виявилося, про їжу думки іноді все-таки проскакують — як зізналася одна з дівчаток, якби можна було щось з’їсти, вона б вибрала щось «найсолодше» … Тож можна сказати, що діти вже набули досвіду подолання себе, вміння не потурати своїм бажанням і, незважаючи на юний вік, відрізняти головне від другорядного.

Та й свої дні Рамадану дівчата навчилися планувати і намагаються слідувати плану: прокинувшись вранці і здійснивши обмивання, вони читають Коран, заучують його аяти. Як змогла переконатися ведуча передачі, діти говорили щиро, тому що відразу ж продемонстрували, що дійсно вже багато вивчили напам’ять і читають, намагаючись, наскільки це можливо, не відступати від правил таджвіду.

Альсар, Айла та Анфаль розповіли, як і чим вони намагаються допомагати дорослим: вдень вони сортують фініки, які першими вгамують голод тих, хто поститься, після магрібу. І знову повертаються до священного Корану:

— Ми групою йдемо в мечеть і сортуємо фініки — самі або кличемо на допомогу. А потім у нас урок Корану — не щодня, а в понеділок, середу і п’ятницю.

На думку дітей, найголовніше, що повинен робити мусульманин в Рамадан — це читати Коран:

— У цей місяць Коран посланий, тому його треба читати більше.

Поділилися дівчата і побажаннями на адресу батьків:

— Я хочу, щоб вони вивчили весь Коран!

Звичайно ж, діти є діти, тому співрозмовниці Руслани Марцинишин зізналися, що вони чекають подарунків від мам і тат в кінці благословенного місяця…

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.