15 липня у столиці відбувся пікнік за участю послідовників різних релігій та духовних практик, серед яких були й мусульмани. Його організували активісти громадської ініціативи «Неформальна група міжрелігійного миру», які поставили собі за мету налагодження ближчого, дружнього діалогу між людьми, які мають різні віросповідання. Учасники мали змогу приготувати та розділити спільну трапезу та ближче познайомитися один із одним.
— Ми поважаємо наші відмінності та усвідомлюємо різницю наших світоглядів, і разом з тим, апелюємо до спільного між нами — любові, пошуку істини, прагнення до добра та милосердя, — говорить засновниця Неформальної групи міжрелігійного миру Любов Єремічева, — Наші відмінності можуть стати нашою силою, а не слабкістю, якщо ми мудро будемо їх сприймати. Міжрелігійний пікнік — це наш спосіб радіти різноманіттю і святкувати універсальні для всіх цінності любові та дружби.
Завідувач відділу «Ознайомлення з ісламською культурою» ГО «Всеукраїнська асоціація «Альраід» вважає, що такий пікнік є чудовою нагодою закріпити дружбу та довіру один до одного за неформальних обставин:
— Як сказано в Корані, «Бог не забороняє вам бути дружніми та справедливими до тих, хто не бився з вами через віру та не виганяв вас із ваших домівок. Воістину, Бог любить справедливих» (60:8) Мир — наш прямий обов’язок.
— Сьогоднішній пікнік ще раз переконливо довів, що представникам різних релігій насправді ніщо не заважає мати один з одним нормальні дружні стосунки. Переконаний, що людей розділяють не релігії, а невміння жити в любові та злагоді. Але ж цьому не так важко навчитись! Ми спробували, й нам це вдалось. Отже, зараз ми можемо весело спілкуватись за одним столом, дружити родинами, розважатись разом на спортивних майданчиках. Жодного конфлікту не виникло, хоч ми й залишаємось вірними своїх конфесій, — говорить Вячеслав Горшков, співробітник просвітницької організації «Відкрита Біблія», православний християнин, релігієзнавець.
Представник Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів (мормони) Володимир Денщиков переконаний, що труднощі у спілкуванні зникають, коли, визнаючи відмінності, люди готові виявляти повагу та любов до ближніх:
— Як бачимо, приналежність до різних релігій або конфесій може не тільки роз’єднувати, але й об’єднувати. Чудово, що люди, шляхи яких за інших обставин ніколи б не перетнулися, стають друзями завдяки своїм відмінностям.
Обирати незвичні формати для побудови діалогу та толерантності — не в новинку для Неформальної групи міжрелігійного миру. Зокрема, її учасники відвідують церкви та храми, знайомлячись із особливостями культури та віровченнями релігійних традицій, спілкуються між собою у форматі чаювань, де обмінюються особливостями своїх світоглядів, а у січні 2017-го Група навіть відзняла короткометражний фільм «Щире серце», у роботі над яким взяли участь не актори театру чи кіно, а реальні віряни різних віросповідань. Всі вони, за сценарієм, об’єднуються для допомоги конкретній людині, яка потрапила у скрутну ситуацію. (ВІДЕО — за посиланням)
Крім того, 24 липня 2017 року о 15:00 відбудеться урочисте відкриття виставки світлин з теми міжрелігійного та міжкультурного діалогу «Дещо спільне» до Міжнародного дня дружби (другий поверх перед великою концертною залою Київської обласної державної адміністрації за адресою: площа Лесі Українки,1).
Facebook: Неформальна група міжрелігійного миру,
Електронна адреса: groupforinterfaithpeace@gmail.com