В Ісламському культурному центрі Києва знову гостювали студенти

Студентки відвідали мечеті, жіночий центр, гімназію «Наше майбутнє», бібліотеку; дізналися про можливості оволодіння арабською мовою і вивчення Корану, спілкувалися з мусульманами.
Після екскурсії гостей запросили у конференц-зал, де прослухали лекцію з ісламознавства
Після екскурсії гостей запросили у конференц-зал, де прослухали лекцію з ісламознавства
В Ісламський культурний центр Києва викладачі вищих навчальних закладів столиці нерідко приводять своїх студентів, щоб проводити заняття з релігієзнавства
14.04.2016
Оцініть статтю: 
(381 оцінка)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У середу, 13 квітня, в ІКЦ м. Києва прослухати лекцію з основ Ісламу в рамках навчального курсу релігієзнавства, поспілкуватися з послідовниками цього віровчення, дізнатися більше про традиції та культуру країн, де ця релігія поширена, прийшли студентки філософського факультету Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова.

Завідувач відділом «Ознайомлення з ісламською культурою» ВАГО «Альраід» Тарік Сархан радо зустрів і провів для гостей екскурсію Центром, познайомивши їх з роботою його відділів. Студентки відвідали мечеті, жіночий центр, гімназію «Наше майбутнє», бібліотеку; дізналися про можливості оволодіння арабською мовою і вивчення Корану, спілкувалися з мусульманами; почули роз’яснення Таріка Сархана про основи віровчення, про морально-етичні переконання послідовників Ісламу.

Після екскурсії гостей запросили у конференц-зал, де, прослухавши лекцію з ісламознавства, за чашкою чаю в неформальній обстановці студенти мали можливість поставити свої запитання, доповнити знання про Іслам, отримані в університеті і під час лекції.

Тарік Сархан, відповідаючи на запитання студенток, доступно пояснював, чим схожі авраамічні релігії, говорив про шанування мусульманами всіх пророків і посланців, що жили до Мухаммада; розвіяв міф про нібито погане ставлення послідовників Ісламу до Ісуса; дізналися студентки і про те, що шанування всіх частин Біблії є обов’язком мусульманина, але при цьому вершиною істини вважається Коран.

Під час зустрічі гості погодилися з думкою, висловленою Таріком Сарханом, про те, що в суспільстві повинен панувати принцип доброго сусідства і толерантності, очищеної від лицемірства і заснованої на рівності, повазі до свободи іншого.

Наприкінці зустрічі студентка п’ятого курсу Марія Криклива від імені групи подякувала за теплий прийом і зізналася, що жоден підручник і лекція в аудиторії не замінять безпосереднього спілкування з послідовниками того чи іншого віровчення, в чому вона та її колеги переконуються щоразу, відвідуючи ті або інші релігійні організації.

− Протягом п’яти років навчання в рамках курсу релігієзнавства нам довелося побувати в багатьох релігійних організаціях. Ось і сьогодні, незважаючи на досить обмежений час, ми дізналися масу інформації, мали можливість спостерігати − це все підстава для аналізу, для роздумів, − сказала Марія.

Дівчина підкреслила, що сьогоднішнє відвідування Ісламського культурного центру м. Києва залишило тільки позитивні враження.

Студентка Ольга Ремез зізналася, що із задоволенням відвідала б ІКЦ м. Києва ще раз і не тільки тому, що цього вимагає програма навчання.

Нагадаємо, в Ісламський культурний центр Києва викладачі вищих навчальних закладів столиці нерідко приводять своїх студентів, щоб проводити заняття з релігієзнавства.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.