Як абітурієнтам окупованого Криму і зони АТО вступити до українського ВНЗ

17.03.2015
Оцініть статтю: 
(380 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Для випускників з окупованих територій України термін реєстрації на ЗНО продовжено до 20 квітня. У евакуйованому в Старобільськ з окупованого Луганська університета розповіли, як випускникам з Криму і зони АТО вступити до вузу, повідомляє прес-центр Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Як зазначається, абітурієнту потрібно всього 7 кроків, щоб стати студентом українського вузу. Що саме потрібно зробити випускникам із зони АТО для вступу до вищих шкіл України, розповіли в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка.

У ЛНУ відзначили, перше, що повинен зробити одинадцятикласник - визначитися, які предмети він буде здавати на зовнішньому незалежному тестуванні. Для цього потрібно уважно ознайомитися з сайтом вузу, який обрав для вступу абітурієнт, і знайти список предметів, необхідних для вступу на бажану спеціальність.

Другим кроком буде реєстрація на ЗНО. «Для школярів, що навчаються на контрольованих Україні територіях, реєстрація закінчилася ще 20 лютого, але для випускників з окупованих районів термін продовжили до 20 квітня 2015 року», - підкреслили в приймальній комісії ЛНУ.

Далі третій - при цьому один з найголовніших пунктів: необхідно звернутися до районних або міських відділів освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, які не перебувають на окупованих територіях, і заявити про своє бажання пройти державну підсумкову атестацію екстерном. «Якщо немає можливості звернутися до відділів освіти, можна залишити заяву в найближчій школі на території, підконтрольній українській владі. А вже звідти інформацію передадуть до Департаменту освіти і науки ЛОДА», - зазначили в Луганському національному.

Після чого паперова тяганина практично закінчена і прийшов час показати свої знання. Четвертим кроком буде здача державної підсумкової атестації та отримання атестату.

Потім ще одне випробування - п'ятий пункт - проходження ЗНО. «Тут є кілька нововведень цього року. Так, наприклад, мінімальний бал (124 у минулі роки - прим. ред.) зараз ліквідований. Тепер працюватиме інша система. Називається вона поріг «склав/не склав». Для кожного предмета буде свій «пороговий бал». Крім того, такі дисципліни як «Світова література» та «Всесвітня історія» вилучені зі списку предметів для проходження ЗНО », - розповіли про нововведення цього року на Дні абітурієнта в ЛНУ.

Далі все гранично просто. Шостий крок - подання документів та зарахування до обраного вищого навчального закладу України. Термін подачі цього року з 10 липня по 1 серпня, зазначили в ЛНУ імені Тараса Шевченка. Тепер завершальний і найпростіший, на думку абітурієнтів, сьомий крок - вийти на навчання 1 вересня 2015.

У Луганському національному відзначили, така ж покрокова інструкція діє і для випускників з окупованого Криму, що бажають навчатися в українських вузах.

Власкор

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.