Ахтем Сейтаблаєв висловився про кримськотатарську автономію в Криму

Ахтем Сейтаблаев высказался о крымскотатарской автономии в Крыму
Круглый стол «Статус полуострова Крым и перспективы его возвращения в состав Украины»
11.03.2016
Оцініть статтю: 
(461 оцінка)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Ухвалення закону про кримськотатарську національну територіальну автономію у складі України стане величезною мотивацією для кримських татар. Про це заявив український і кримськотатарський кіноактор, сценарист, режисер театру і кіно Ахтем Сейтаблаєв під час круглого столу на тему «Статус півострова Крим і перспективи його повернення до складу України», який відбувся 10 березня в Українському кризовому медіа-центрі.

Діяч культури нагадав, що у травні 2015 року Верховна Рада України ухвалила постанову про присвоєння міжнародному аеропорту Сімферополь імені кримськотатарського льотчика-випробувача, двічі Героя Радянського Союзу Амет-Хана Султана. За його словами, тоді серед кримських татар «було багато розмов, навіщо це потрібно» і що «це виглядало, як насмішка після окупації Криму». Але пройшло трохи часу і для людей на півострові це стало символом того, що на материковій Україні йде процес із повернення Криму, а факт перейменування аеропорту сприймається як частина якоїсь стратегії.

− Я абсолютно переконаний у тому, що якщо сьогодні на конституційному рівні буде ухвалено закон про те, що Крим є кримськотатарською національною територіальною автономією в складі України, це буде величезною мотивацією насамперед для кримських татар, що живуть там. Це, напевно, буде і величезною мотивацією для світової спільноти якомога частіше і щільніше залучати представників кримських татар в різні громадські організації найвищого рівня, починаючи з ООН, де представники корінного народу могли б висловлювати свої сподівання, біль і надії. І, напевно, це тільки б допомагало державній владі України у поверненні Криму, − сказав Ахтем Сейтаблаєв.

Як зазначив кінорежисер, складається враження, що відсутність стратегії щодо повернення Криму і є стратегією державної влади в Україні. За його словами, комусь, «мабуть, дуже вигідно тримати ситуацію замороженою і робити на цьому бізнес».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.