Для мусульман втрата Криму − це втрата духовного джерела, − Саід Ісмагілов

Саід Ісмагілов: Для мусульман втрата Криму − це втрата духовного джерела
Круглий стіл «Статус півострова Крим і перспективи його повернення до складу України»

Для українських мусульман втрата Криму рівносильна втраті рідної домівки. Про це заявив муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов під час круглого столу на тему «Статус півострова Крим і перспективи його повернення до складу України», який відбувся 10 березня в Українському кризовому медіа-центрі.

Свій виступ шейх почав з духовного аспекту, іронічно нагадавши розкручену російською пропагандою фразу «Крим наш». Саід Ісмагілов вважає, що російськими пропагандистами була вироблена певна міфологія, щоб довести росіянам і кримчанам, що півострів − це частина Росії. Ці міфи були створені, вони вкидаються, мусуються і, на жаль, працюють. Українцям, щоб виграти боротьбу за уми людей, насамперед за уми кримчан, потрібно аргументовано обґрунтувати, чому Крим − це Україна, а тут не можна обійтися без апеляції до історії кримськотатарського народу.

За словами Саіда Ісмагілова, декларації, міжнародні договори і навіть той факт, що на момент розпаду СРСР Крим був у складі України звучить не досить переконливо, бо люди хочуть дивитися в глибину історії.

− Для мене, як для мусульманського релігійного діяча, взагалі не стоїть питання, чому Крим − це Україна. Тому що для нас, для мусульман, все абсолютно зрозуміло. Крим − це колиска Ісламу в нашій країні. Перші мечеті і навчальні заклади, перші проповідники і перші громади віруючих мусульман з’явилися в Криму і поширювалися не тільки на інші регіони України, а й в Польщу, Литву, Білорусь, Румунію та інші території. І, що цікаво, абсолютно не поширювалися на схід, на територію Росії. Тому для нас, мусульман, втрата Криму − як втрата рідної домівки, втрата духовного джерела, з якого і починалася історія мусульман на українських землях, − розповів Саід Ісмагілов.

За його словами, так само і християни можуть апелювати до духовного джерела, щоб довести «цю глибоку, багатовікову, традиційну духовну, культурну, релігійну історичну спадкоємність» Криму як частини України. Муфтій нагадав, що для християн України історія Криму є передісторією хрещення Русі.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.