«Джихад по-українськи» — чому з’явилася ця фальшивка?

1
Відео сюжет є спробою посіяти розбрат, недовіру, ворожнечу між представниками різних етносів та конфесій України взагалі, та Криму зокрема
12.12.2013
Оцініть статтю: 
(421 оцінка)
oleg
Зображення користувача oleg.

9 грудня на телеканалі «Україна» у програмі «Критична точка» з’явився сюжет «Джихад по-українськи». «Наврядчи буде помилкою, якщо сказати, що протягом усього нинішнього року не було більш непрофесійного і, водночас, більш антиісламського «документального» сюжету, аніж зазначений», — коментує сюжет В’ячеслав Швед.

Не дуже хочеться детально досліджувати увесь «набір» тих методик, за допомогою яких фабрикувалася ця фальшивка, в якій свідомо ставиться знак рівності між такими абсолютно протилежними за своїм світоглядом, цінностями та поглядами структури як, скажімо, Хізб ат-Тахрір та Кримське регіональне відділення ВАГО «Альраід». Увесь час, через весь сюжет настирливо проводиться основна теза: «усі мусульмани — екстримісти та бойовики, а найбільш страшні та небезпечні з них — слов’яни за походженням.»


Ще раз підкреслюю — окремий і детальний розгляд усіх засобів та методик фальшування представляє інтерес для фахівців з інформаційних проблем, що вивчають процес ведення психологічних війн та спецоперацій.


Мені хочеться відповісти на головне запитання — для чого це зроблено.


По-перше, це своєрідна помста за послідовну й неухильну політику Меджлісу кримськотатарського народу, Духовного управління мусульман Криму у сфері забезпечення прав та інтересів кримських татар. Це помста кримським татарам за те, що вони твердо дотримуються курсу на евроінтеграцію України, тому що розуміють: саме за реалізації такого вектору вони матимуть гарантії нормального та спокійного, людського життя. Саме тому кримські татари мужньо підтримали Евромайдан у Києві, і на Майдані Незалежності гордо майоріли кримськотатарські національні прапори.


По-друге, це — помста Кримському регіональному відділенню ВАГО «Альраід» за те, що Ассоціація вже більш ніж 15 років поспіль здійснює величезну роботу з культурної просвіти кримських татар, не дає їм забути про свою ісламську ідентичність. При чому ця робота ведеться на засадах виховання мусульман в дусі толерантності, поміркованості, поваги до представників інших конфесій.


Ця робота «Альраіда» широко відома на півострові, і здобула високу оцінку як представників органів державної влади, так і громадськості. Кращі представники наукових та учбових закладів Криму, України, та навіть близького зарубіжжя приймають участь у численних конференціях, круглих столах та семінарах, які регулярно відбуваються в ісламських культурних центрах «Альраід» в різних містах України, у тому числі й у Сімферопольському ІКЦ. Подібні заходи також організовуються Асоціацією на базі різних наукових та освітніх установ у тісній співпраці з ними.


До речі, я ніколи не бачив на жодному з подібних заходів такого собі «відомого» «фахівця з Ісламу», як Юрій Першиков.


І, по-третє, такий сюжет є спробою посіяти розбрат, недовіру, ворожнечу між представниками різних етносів та конфесій України взагалі, та Криму зокрема.


Хотілося б нагадати цим «великим релігієзнавцям», які «зляпали» зазначений сюжет, відому кожному справжньому християнину істину: «У Христі немає ні Іудея, ані еліна». Це ж саме стосується й мусульман. Хто сказав, що слов’яни не можуть бути мусульманами? Та згадайте хоча б босняків чи болгарських мусульман! І вся ця нісенітниця, що слов’янин не може бути мусульманином, що не можна бути мусульманином і залишатися при цьому слов’янином, шкодить перш за все християнам, тому що живить настрої справжніх екстремістів. Логіка та сама, що й вважати за неможливе існування арабів-християн.


Одним словом, панове «експерти», дуже недоладна та незграбна продукція опублікована у вигляді зазначеного сюжету. Та, як каже східна мудрість — «собака бреше, а караван йде собі».


Віце-президент ВГО «Український центр ісламознавства»
В’ячеслав Швед

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.