Ільмі Умеров: «Я вважаю себе лише громадянином України»

Ільмі Умеров: «Я вважаю себе лише громадянином України»
Ільмі Умеров
25.09.2017
Оцініть статтю: 
(341 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Один із лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умеров, виступаючи на дебатах у підконтрольному Кремлю Сімферопольському райсуді 20 вересня, заявив, що «вважає себе лише громадянином України».

Як повідомляє кореспондент Крим. Реалії, Ільмі Умеров відзначив, що 2014 року він «відкрито виступив проти так званого референдуму, так званого приєднання і всього, що відбувалося в подальшому».

— Анексію називаю анексією, а встановлену владу — окупаційною. Вважаю, що необхідно повернутися до кордонів 1991 року, які були затвердженні під час розвалу СРСР. Ці кордони визнані у світі і підтверджені відповідними документами між Україною і Російською Федерацією, — додав Умеров.

Заступник голови Меджлісу в своєму виступі в суді підкреслив, що посилення російського законодавства відбулося відразу після російської анексії Криму і що стаття ст. 280.1 Кримінального кодексу Росії, за якою його судять, «націлена на покарання незгодних з анексією». За його словами, наявність в цій статті широкого формулювання «з метою спонукати їх до здійснення дій з порушення територіальної цілісності Росії» вказує на те, що правоохоронні органи «можуть репресувати осіб навіть за критику анексії Криму Росією, що залишає широкий простір для зловживання на практиці».

Він зазначив, що «завжди займав активну життєву позицію», з дитинства брав участь у кримськотатарському національному русі, був членом ініціативної групи кримськотатарського національного руху в Краснодарському краї.

— Уже в Криму, з 1990 року, видавав газету про проблеми кримських татар «Авдет». Брав активну участь у підготовці і проведенні Курултаю кримськотатарського народу 1991 року. У 1994 році вперше став депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим. У жовтні того ж року був призначений віце-прем’єр-міністром уряду Криму. 1997 рік — відставка. З серпня 1997 року по серпень 1999-го був почесним головою Всесвітньої асамблеї тюркських народів. У 2002 році — вдруге обраний депутатом Верховної Ради АРК і до липня 2005 року працював у Верховній Раді заступником голови, — зазначив він.

Ільмі Умеров додав, що має перший ранг держслужбовця, нагороди «Орден за заслуги» і «Заслужений працівник місцевого самоврядування Криму». З літа 2005-го до літа 2014-го був головою Бахчисарайської районної держадміністрації.

У середу 20 вересня прокурор вимагав покарання для Ільмі Умерова терміном 3 роки і 6 місяців позбавлення волі умовно з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на 3 роки займатися публічною і викладацькою діяльністю.

У 2016 році слідчі ФСБ Росії порушили проти Ільмі Умерова кримінальну справу. 7 червня 2017 року підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд в анексованому Криму почав розглядати справу Ільмі Умерова. Повідомлялося, що засідання планують проводити щосереди.

Ільмі Умеров вважає порушену проти нього кримінальну справу політично мотивованою.

Джерело: Крим. Реалії 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.