Правозахисні проблеми вилучені з Мінських угод, − правозахисник

Голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павличенко на прес-конференції «Захист прав людини: підсумки роботи УГСПЛ»
17.02.2016
Оцініть статтю: 
(361 оцінка)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Українська сторона не зможе повернутися на непідконтрольні території у правовому режимі, навіть якщо виконає всі пункти Мінських угод. Про це заявив голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павличенко на прес-конференції «Захист прав людини: підсумки роботи УГСПЛ», яка відбулася 15 лютого в інформаційному агентстві «Главком».

− Мінські угоди деякою мірою є політичним інструментом і засобом врегулювання конфлікту, який не враховує прав людини. Відповідно, правозахисні проблеми, пов’язані з військовим конфліктом, залишаються осторонь і не можуть бути врегульовані цими домовленостями, − заявив Олександр Павличенко.

Екс-голова правління УГСПЛ Микола Козирєв зазначив, що в Мінських угодах є пункти, присвячені амністії бойовиків, але немає нічого про права більш ніж півтора мільйона вимушених переселенців з Донбасу.

− Багато хто з нас знаходиться у так званих «розстрільних списках» (ЛНР/ДНР ред.). Але про цих людей не йдеться у Мінських угодах. Немає наших представників − немає наших проблем. Все крутиться навколо того, як би там провести вибори в інтересах цього бандитського анклаву і, таким чином, легалізувати їх владу, − зазначив Микола Козирєв.

Нагадаємо, що 30 січня в окупованому Донецьку бойовики так званого ДНР викрали відомого вченого-релігієзнавця, колишнього декана факультету релігієзнавства Донецького інституту штучного інтелекту, доцента Донецького технічного університету, президента Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків Ігоря Козловського.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.