Шаріат і європейські закони побудовані на однакових принципах

Шаріат і європейські закони побудовані на однакових принципах
15.05.2007
Оцініть статтю: 
(51 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Американський професор ісламської історії та права палестинського походження Майсам Аль-Фарукі (Maysam Al Faruqi), перебуваючи в якості гостя Університету Тилбурга (Нідерланди) на симпозіумі, присвяченому шаріату в Європі, заявила, що шаріат і європейське право базуються на однакових принципах.

За її словами, закони шаріату в близькому майбутньому без жодних проблем можуть знайти застосування в Нідерландах, а страх, який відчувають європейці перед ісламським законом, необґрунтований, повідомляє Іслам для всіх з посиланням на ІА IslamNews.ru.

Дана заява була зроблена у відповідь на коментар колишнього міністра юстиції Нідерландів Доннера (Donner), який стверджував, що застосування шаріатської правової системи в країні можливо за умови, що цього захочуть не менше 2/3 населення Нідерландів.

На думку Аль-Фаруки, немає великої різниці між європейським законом і шаріатом: «Обидві системи з легкістю можуть співіснувати», оскільки «кожен батько хоче, щоб його діти росли здоровими, не крали й не брехали», а певні культурні розходження не позначаються на принципових підходах до прав людини в шаріаті та західноєвропейському законодавстві.

Твердження зустріли критику серед присутніх, які, посилаючись на публікації в ЗМІ, говорили про жорстокі покарання, що застосовуються за законами шаріату. У відповідь Аль-Фаруки заявила, що зазначений факт найчастіше не має нічого спільного з шаріатом, котрий поважає права людини.

Аль-Фаруки вбачає проблему в тому, що закони шаріату на Заході не сформульовані в письмовій формі, тому нерідко робляться висновки про ісламські закони, плутаючи їх зі звичаями того чи іншого народу, сповідуючого іслам.

«Ми повинні прийняти один одного й терпимо ставитися до того, що хтось має інші цінності та стандарти. Якщо хтось переконаний у своїх цінностях і стандартах, він не повинен боятися того, що хтось інший має свої власні цінності. Або хоче жити, наприклад, за законами шаріату».

За матеріалами Іслам для всіх

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.