Українська держава, вчені та громадські організації мають співпрацювати й нести людям справедливі слова про ісламську релігію і мусульман. Про це заявив старший науковий співробітник Інституту сходознавства ім. Агатангела Кримського НАН України, почесний президент «Українського центру ісламознавства», «патріарх української дипломатії та сходознавства» Юрій Кочубей 21 червня під час презентації колективної монографії «Мусульманська спільнота України: інституціоналізація і розвиток». Нагадаємо, що вчений став одним із п’яти авторів цієї роботи, написавши вступ до монографії.
— Наша праця доводить, що в Україні є справжня громада мусульман, передусім кримських татар, і ми маємо спільну мету — добробут нашої держави, нашого населення, не розрізняючи мусульман і немусульман, — наголосив Юрій Кочубей.
За словами вченого, видання такого роду потрібно підтримувати і на рівні держави, і на рівні Національної академії наук та громадських організацій, які повинні «нести людям справедливі слова»,
— Події останніх місяців настільки збурили Захід і громадян Західної Європи, що для мусульман справді важко перебувати в тих умовах, в яких вони були раніше. Звичайно, тут, я думаю, більше половини відповідальності лежить на урядах країн, які не могли правильно сприйняти наявність достатньо серйозних громад мусульман в їх країнах. А тепер додався ще й наплив біженців. Як вийти з цього становища, як пояснити своїм людям, що робити за таких умов? Треба провести серйозну наукову конференцію із залученням мусульман і немусульман, щоб почати вирішувати питання з першопричин. Я думаю їм, західним країнам, треба не вкладати гроші в будування стін і загорож, а знаходити землю, робочі місця, затягувати людей у виробничу діяльність, щоб не було бажання покидати свою землю, — сказав Юрій Кочубей.
Вчений підкреслив, що «великі голови світу повинні зібратися і придумати», як виходити з цього становища, й «не шкодувати грошей, бо ті гроші, які підуть на колючий дріт, можуть бути використані на щось позитивне».