Незважаючи на свій вік - їй ще не виповнилося тридцяти - доктор Хайят Сінді досягла таких успіхів у науці, про які можна тільки мріяти. Перша представниця ісламського світу, якій довелося працювати у престижній дослідницькій групі «Whitesides» Гарвардського університету винайшла прилад, який може врятувати життя багатьох людей.
Винахід Сінді має унікальну здатність діагностувати рак на самих ранніх стадіях і визначати медикаменти, необхідні для лікування різних видів захворювання, повідомляє Іслам.ру з посиланням на IslamNews.
Молодий професор нанотехнологій із Мекки відкинула вигідні пропозиції західних виробників, прагнучи поставити свій науковий дар на служіння мусульманському світу. Вона має намір створити у Саудівській Аравії біотехнологічний центр світового класу.
Наукові досягнення юних мусульман
Житель Аль-Кудсу (Єрусалиму) Даніель Макхалфех вразив відвідувачів Виставки технологічних винаходів палестинської молоді, що проходила кілька років тому. У віці п'ятнадцяти років він створив унікальний багатофункціональний робот. Винахід Даніеля, на трьох колесах, із двома моторами і антенами, може самостійно підмітати підлогу і пилососити килими, значно полегшуючи ведення домашнього господарства.
Учасник тієї ж виставки, 16-річний Абдулла Джарадат представив модель автомобіля, який може не лише їздити по дорогах, а й літати.
Примітно, що роботи, показані на виставці, були створені, незважаючи на брак засобів і матеріалів, а також вкрай вороже відношення ізраїльської окупаційної влади.
Відродження ісламської науки
Але, мабуть, лідером у наукових колах мусульманського світу стала Медина. Це місто, яке у масовій свідомості асоціюється винятково з релігією, стало місцем проведення недавно заснованої щорічної конференції «Нур», на яку планується залучати провідних учених із усього світу. А реалізація тут проекту будівництва «Knowledge Economic City» є справжнім доказом відродження ісламської науки.
За матеріалами Іслам.ру
Посилання на тему:
Загальновідомий для мусульман факт викликав сенсацію у світовій науці
Арабські вчені першими розшифрували стародавні єгипетські рукописи
Наукові скарби ісламу стануть відомі канадцям
Ібн Фарис: філолог між знанням і вірою
В Туреччині буде відкритий перший у світі музей Ісламської науки і технології