У Дортмунді відкрилися дворічні курси для імамів, на яких вони зможуть вивчити основи німецької мови для повсякденного спілкування з парафіянами, а також навчитися вести богослужіння німецькою. Після закінчення курсів, які будуть проходити у мечеті Меркез, кожний з них отримає сертифікат, що підтверджує володіння німецькою мовою.
Програма організована за підтримкою Турецько-ісламського релігійного союзу, консульства Туреччини, а також ряду іноземних компаній. За задумом організаторів, подібний захід допоможе інтеграції мусульман у німецьке суспільство і дасть жителям Німеччини повніше поняття про іслам, повідомляє Lenta.ru з посиланням на The Local.
На сьогоднішній день більшість імамів у Німеччині майже не знають німецької мови, і це створює проблеми як при спілкуванні з деякими парафіянами, так і в повсякденному житті. Незважаючи на те, що для більшості німецьких мусульман рідною мовою є турецька, серед них також є європейці, що прийняли іслам, для спілкування з якими потрібно знати хоча б німецьку мову.
Будівництво мечеті
Останнім часом влада Німеччини приділяє питанням релігійної інтеграції усе більше уваги.
7 листопада у Кельні почалося будівництво мечеті, що повинна стати однією з найбільших у Європі. Проект будівництва цієї мечеті викликав гострі дискусії у європейському співтоваристві протягом декількох років. Противники появи мечеті говорили про те, що її будівництво приведе до зростання числа релігійних екстремістів, і, крім того, зіпсує архітектурний вигляд міста, витриманий у готичному стилі.
Однак, німецькій владі і представникам ісламського співтовариства вдалося досягти компромісу: частини архітектурного ансамблю мечеті не будуть перевершувати по висоті навколишні будинки і на 55-метрових мінаретах не буде гучномовців для скликання віруючих на намаз.
У цілому, нова мечеть розрахована на 4000 парафіян і покликана замінити всі організовані до цього у місті пристосовані мечеті.
За даними на 2009 рік, усього у Німеччині проживає близько 4,3 мільйони мусульман, що становить близько 5,4 відсотки від загальної кількості населення. Близько 63,2 відсотки з них турецького походження. Крім них, у Німеччині також живуть мусульмани з Пакистану, країн колишньої Югославії, арабських країн, Ірану й Афганістану. При цьому близько 75 відсотків всіх мусульман Німеччини сповідує іслам сунітського толку.
За матеріалами Lenta.ru
Посилання на тему:
Новини
У німецькому парламенті рекордна кількість депутатів-мусульман
Німецький мусульманин відстояв у суді право молитися на перервах у школі
У Німеччині планують запровадити викладання ісламу в школах
Мусульман у Німеччині виявилося більше, ніж вважалося
У Бундесвері чекають молодих мусульманок
Германія схвильована скандальними пропозиціями міністра внутрішніх справ
В Німеччині громадське телебачення розпочало трансляцію ісламських проповідей
Статті