Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликала США і Євросоюз відмовитися від підтримки будівництва «Ізраїлем» єврейських поселень на окупованих палестинських територіях. Така політика дискримінаційна й порушує міжнародне право, мовиться в опублікованій у неділю доповіді організації.
«Палестинці систематично піддаються дискримінації, в основному через етнічну приналежність... (Дискримінація) позбавляє їх електрики, води, шкіл, доступу до доріг, тоді як єврейські поселенці, що проживають по сусідству, користуються всіма цими благами, що надаються державою», - наголошується у документ на 166 сторінках.
Документ під назвою «Відокремлені і нерівні: Дискримінаційне поводження «Ізраїлю» з палестинцями на окупованих палестинських територіях» оснований на дослідженнях відношення влади «Ізраїлю» до єврейських поселенців і до місцевих арабів на окупованих територіях.
«Тоді як єврейські поселення процвітають, палестинці, що знаходяться під ізраїльським контролем, живуть... не просто на нерівних умовах, а й іноді навіть зганяються зі своїх земель», - мовиться у доповіді.
За даними на червень 2009 року, наголошується у документі, з підконтрольної «Ізраїлю» території на Західному березі річки Йордан і зі Східного Єрусалиму з 2000 року було виселено близько 31% палестинського населення.
Саме на цих територіях, вважають експерти організації, діє «система подвійних стандартів», яка, з одного боку, передбачає щедрі фінансові вливання й хорошу інфраструктуру для єврейських поселенців, а з іншого - навмисне позбавлення палестинських громад «основних видів обслуговування» і «нав'язування їм важких умов».
Таке різне відношення до двох громад з боку єврейської держави «на підставі раси, етнічної приналежності й національності», на думку авторів доповіді, за нормами міжнародного права порушує принцип заборони на дискримінацію.
Для прикладу експерти організації наводять умови життя палестинців у селі Джуббет ад-Діб (Jubbet al-Dhib) з населенням 160 чоловік, розташованому на південний схід від міста Віфлєєм на Західному березі річки Йордан. Дістатися до села деколи не представляється можливим ніяким іншим способом, окрім як пішки, оскільки до найближчої асфальтованої траси - 1,5 кілометра грунтової дороги. Місцевим дітям щоранку доводиться йти пішки до інших поселень, щоб відвідувати заняття у школі, адже у їх власному селі школи немає.
Жителі Джуббет ад-Діб потерпають від відсутності електрики, не зважаючи на неодноразові звернення до ізраїльської влади з проханнями підключити село до електромережі. Всі ці прохання задоволені не були. Влада «Ізраїлю» відхилила також і спонсорований іноземними інвесторами проект електрифікації поселення за допомогою сонячних батарей. Таким чином, жителі села не мають можливості запасатися продуктами, адже вже наступного дня свіжі м'ясо, молоко й інші продукти зіпсуються, а школярі вимушені робити уроки при світлі свічки або гасової лампи.
Приблизно за 350 метрів від села Джуббет ад-Діб, говориться у доповіді, розташовано єврейське поселення Сде Бар (Sde Bar), населення якого складає близько 50 чоловік. До поселення підходить нова асфальтована дорога, у будівництво якої було вкладено декілька мільйонів доларів, у поселенні працює школа і є всі необхідні для життя зручності.
У зв'язку з подібними відмінностями у відношенні «Ізраїлю» до палестинців і до єврейських поселенців Human Rights Watch закликає владу країни припинити таку політику. «Прийшов час, коли «Ізраїль» повинен припинити політику дискримінації й перестати поводитися з палестинцями... гірше, ніж з євреями, що проживають на цих же територіях», - наголошується у доповіді.
За матеріалами «ІсламНьюз»
Посилання на тему:
Ізраїльська армія стерла з лиця землі палестинське селище Аль-Аракіб
Трагедія для палестинців - свято для ізраїльтян: один день в історії двох народів
Палестинцям загрожує нова хвиля масової депортації
Ізраїльські бульдозери зносять будинки в Газі
Рішення проблеми палестинських біженців - ключ до миру на Близькому Сході