Напад на будівництво Соборної мечеті в Сімферополі пов'язують з нічним погромом будівель кримських татар біля селища Молодіжне, відповідальність за який узяла на себе партія "Русское единство". ДУМК і Меджліс кримськотатарського народу вимагають ретельного розслідування обох інцидентів.
Напад на будівництво Соборної мечеті в Сімферополі пов'язують з нічним погромом будівель кримських татар біля селища Молодіжне, відповідальність за який узяла на себе партія "Русское единство". ДУМК і Меджліс кримськотатарського народу вимагають ретельного розслідування обох інцидентів.
За фактом нападу на ділянку майбутнього будівництва Соборної мечеті, розташованої на вулиці Ялтинській у Сімферополі, відкрито кримінальне провадження, пише crimea24.info.
Як повідомили в прес-службі Головного управління МВС України в АРК, проводяться всі необхідні слідчі заходи, відпрацьовується декілька робочих версій події. З місця події вилучено відбитки пальців. Справа попередньо кваліфікується як замах на умисне знищення чужого майна шляхом підпалу. Нападникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 15 років.
Духовне управління мусульман Криму розцінює напад на мечеть Джума-Джамі як черговий прояв ксенофобії стосовно мусульман Криму, пише УНН. На думку муфтія мусульман Криму Хаджі Еміралі Аблаєва, винні у цьому інциденті мають бути засуджені не тільки за нормами Кримінального Кодексу, але й громадською думкою.
"Муфтіят Криму закликає правоохоронців поставитися до розкриття даного злочину відповідально і знайти винних. Ми сподіваємося, що люди, які вчинили даний злочин, будуть знайдені співробітниками силових структур найближчим часом і покарані відповідно до чинного законодавства України», - відзначили в ДУМК.
Тим часом, напад на сторожку на місці майбутньої мечеті стало не єдиним інцидентом, ганьбила мусульман Криму.
Нагадаємо, під ранок 1 грудня невідомі напали на охоронця території майбутнього будівництва Соборної мечеті в Сімферополі, застосувавши пляшки з горючою сумішшю. А за кілька годин до цього близько 100 молодих людей розгромили будівлі кримських татар біля селища Молодіжне. Враховуючи релігійну приналежність кримських татар, підпал на місці будівництва мечеті пов'язують з погромами кримськотатарських самобудів.
Ініціаторами погромів назвалися активісти партії «Русское единство». Вони самі заявили про свої мотиви на наступний день: на офіційному сайті політичної сили опублікована заява їхнього лідера і депутата Верховної ради АРК Сергія Аксьонова.
«1 грудня власники земельних ділянок на підставі рішення суду знесли незаконні будови поблизу селища Молодіжне. У цій нелегкій справі їм допомогли активісти партії “Русское единство”. Правопорядок забезпечили представники козацтва і міліція. Громадяни реалізовували своє право на ці ділянки згідно з рішенням суду. Вони запросили своїх родичів, сусідів, попросили допомогти однопартійців і мирно демонтували дані будівлі, розташовані на законно виділених їм ділянках», - написав він.
За словами районного керівника партії «Русское единство» Михайла Макєєва, в 2000 році земля в Молодіжному була розпайована, а в 2006 році - захоплена: «Рішення суду про те, що ця земля належить пайовикам, було прийнято в 2008 році. І, згідно з цим актом, самі пайовики повинні були знести споруди. Ми пішли вночі це робити, щоб не допустити силового протистояння».
Примітно, що на місці нападу у Молодіжного знаходилися 8-10 співробітників Беркута, однак вони вважали за краще не втручатися і просто стояли осторонь. У прес-службі міліції розповіли: про акцію знали і, припускаючи можливий конфлікт, в Молодіжне направили співробітників міліції, але все пройшло спокійно.
У зв'язку з цим Меджліс кримськотатарського народу зажадав, щоб прокуратура розібралася в правомочності дій співробітників міліції, які супроводжували активістів «Російської єдності» на місці погрому в Молодіжному.
«Ті роз'яснення, які ми почули від прес-центру головного управління МВС України в Криму про те, що, мовляв, отримавши оперативні дані, міліція здійснювала охорону громадського порядку, нас жодним чином не можуть влаштувати. Оскільки охорона порядку полягала б якраз у тому, щоб молодикам у кількості понад 100 осіб не дати здійснювати вкрай сумнівні дії, тим більше у нічний час без відповідного оформлення цих дій з боку судових виконавців», - сказав перший заступник глави Меджлісу Рефат Чубаров.
Враховуючи резонанс, викликаний останніми подіями в Криму, громадськість чекає офіційних результатів розслідувань та висновків прокуратури по обом інцидентам. Зі свого боку муфтій Криму Еміралі Аблаєв оцінив напад на мечеть як «провокацію певних сил, які не хочуть стабільності і мирного співіснування на півострові».
За матеріалами ЗМІ
Матеріали по темі:
03.12.2012 - Вибухи в Сімферополі: територію будівництва Соборної мечеті закидали пляшками з бензином (Відео)
13.02.2012 - Джемільов: Будівництво Соборної мечеті у Сімферополі планується розпочати цього року20.06.2011 - Кримські мусульмани отримали держакт на землю під будівництво Соборної мечеті
23.05.2011 - Джума-Джамі повинна стати головною об'єднуючою мечеттю України, – М. Джемільов
06.05.2011 - Іран виділить кошти на будівництво Соборної мечеті в Сімферополі
19.04.2011 - Туреччина сприятиме у
будівництві Соборної мечеті у Сімферополі
28.03.2011 - Меджліс шукає спонсорів для будівництва Соборної мечеті у Сімферополі
10.03.2011 - Азербайджанcьких мільйонерів закликали взяти участь у будівництві Соборної мечеті у Сімферополі
03.03.2011 - У Сімферополі урочисто закладено перший камінь будівництва Соборної мечеті «Джума-Джамі»
Теги: мечеть, Соборна мечеть, Іслам у Криму, Меджліс, кримські татари, Чубаров, ДУМК, Сімферополь