Голава Організації з атомній енергії Ірану Алі Акбар Саліхі категорично відкинув звинувачення Заходу на адресу Тегерана у розробці ядерної зброї, заявивши, що в його країні атомну бомбу вважають великим гріхом.
«Ми не створюємо атомну бомбу, оскільки вважаємо це гріхом. Крім того, це не відповідає нашим інтересам», - сказав Саліхі в інтерв'ю турецькій газеті Hurriyet.
Зокрема, за словами Саліхі, іранці проти ядерної зброї з релігійних і етичних міркувань.
«Атомна бомба знищує і мирних громадян, а Іслам свідчить, що вбивство однієї людини рівносильне знищенню всього людства», - цитує його слова ТСН.ua.
Крім цього, запевнив Саліхі, «виробництво Іраном атомної бомби надзвичайно нелогічно».
«Якби Іран вірив, що виробництво бомби відповідає його інтересам, він би її створив, абсолютно не приховував би цей факт і не соромився. Проте ми ухвалили рішення про те, що це (виробництво ядерної зброї) буде суперечити військовій доктрині нашої країни», - підкреслив глава іранського відомства з атомної енергії.
Він також вказав на абсурдність використання ядерної зброї Іраном.
«Припустимо, у нас є одна атомна бомба, тоді, скажіть, де ми її використовуватимемо? Ми що, будемо бомбардувати Ізраїль? Кажучи Ізраїль, маєш на увазі США. Хто може зрівнятися з ядерною потужністю США? Ми надзвичайно розумні люди», - підкреслив Саліхі.
Звинувачення у розробці ядерної зброї
Як відомо, США і низка інших країн Заходу звинувачують Іран у розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Рада Безпеки ООН ухвалила п'ять резолюцій і наклала на Іран санкції, вимагаючи від нього відмовитися від збагачення урану.
Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії.
19 жовтня для вирішення технічних питань зустрілися представники Росії, США і Франції з делегацією Ірану, зустріч пройшла під егідою Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) у штаб-квартирі цієї організації.
Тегерану було запропоновано збагачувати уран у Росії і Франції з метою його подальшого використання у мирних цілях. Однак Іран відмовився купувати збагачений уран за кордоном.
Нагадаємо, що влітку цього року верховний муфтій Єгипту Алі Гомаа застеріг мусульман від використання зброї масового знищення оскільки це суперечить законам Ісламу, який забороняє вбивати цивільне населення, навіть під час війни. Водночас, за його словами, її можна використовувати як стримуючий чинник.
За матеріалами ТСН.ua
Посилання на тему:
Новини
Ердоган закликає звернути увагу на ядерну програму «Ізраїлю», а не Ірану
Громадяни Ірану вийшли на акцію протесту у Києві
«Не треба вважати нас терористами» (Інтерв'ю з іранськими студентами у Києві)
Президент Ірану змінює світовий порядок
До 30-ї річниці Ісламської революції в Ірані виведений на орбіту супутник «Надія»
Україна та Іран хочуть разом будувати літаки та вагони
Статті
Іранські вибори: Це не боротьба реформаторів з авторитарним режимом