Звіт держдепартаменту: В Україні найбільші порушники прав людини – міліція та тюрми

1
«Найбільша кількість справ, з якими ми працюємо, – це скарги на жорстокість, катування з боку правоохоронних та пенітенціарних органів України».
27.02.2009
Оцініть статтю: 
(484 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Міліція та система виконання покарань в Україні викликають найбільше занепокоєння правозахисників, мовиться у присвяченій Україні частині щорічного звіту Державного департаменту Сполучених Штатів. Публікація звіту збіглася в Україні з одним із найгучніших випадків порушення прав людини, коли міліція вдерлася до будинку родини кримських татар і скалічила кількох людей.

Ніби ілюстрацією до головної теми української частини звіту держдепартаменту стала історія, що нещодавно сталася у Криму, коли кримський підрозділ «Беркуту» увірвався в будинок у селищі Мирне і поранив та скалічив кількох людей. Міліція потім вибачилася, за, як було сказано, «прикру помилку».

Але українські правозахисники вважають, що йдеться не про поодинокі помилки, а про «традицію безкарності». Представник Вінницької правозахисної групи Дмитро Ґройсман каже: «Дійсно, найбільша кількість справ, з якими ми працюємо, – це скарги на жорстокість, катування з боку правоохоронних та пенітенціарних органів України. І ми констатуємо, на жаль, негативну динаміку, тобто зростання таких скарг і зростання ситуації безкарності. Все більше і більше випадків, про які ми отримуємо скарги, залишаються безкарними і винні особи не притягаються до відповідальності».

Загалом, як зауважує звіт держдепартаменту, судова система України потерпає від браку незалежності та від корупції.

США допоможуть українським правозахисникам і державі подолати проблеми

Державний департамент США стежить за дотриманням прав людини у світі вже багато років. Нова адміністрація у Вашингтоні також запевняє, що від цієї традиції не відійде, говорить новий голова відомства Гілларі Клинтон: «Як державний секретар, я продовжуватиму зосереджувати свою енергію на правах людини. Я буду залучати якомога більше людей до того, щоб ми разом протистояли вже традиційним і нетрадиційним викликам».

За словами Гілларі Клинтон, її мета - перетворити моніторинг прав людини на зусилля різних людей по всьому світу, починаючи від бізнесменів та релігійних лідерів і закінчуючи школярами та студентами. Лише такі глобальні зусилля можуть привести до того, що буде створений світ, у якому права людини будуть «приймати, поважати і захищати».

Публікація щорічного звіту є для України важливою подією, адже, як говорить вінницький правозахисник Дмитро Ґройсман, Україна чутлива до закордонної критики: «В українському істеблішменті, в уряді України традиційно реагують на інформацію, яка наводиться у звіті». А це вже допомагає місцевим правозахисникам просувати справу далі.

За матеріалами Радіо Свобода

Посилання на тему:

Держдепартамент США проаналізував релігійну свободу в Україні за 2008 рік

Держдепартамент США проаналізував релігійну свободу в Україні

Держдепартамент США опублікував черговий річний звіт про релігійну ситуацію на Україні

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.