Кримські мусульмани: Разом відновимо історичну спадщину півострова

1
Руїни мечеті Бейбарса -найдавнішої мечеті Криму
25.10.2010
Оцініть статтю: 
(289 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Голова Кримського відділення Всеукраїнської Асоціації громадських організацій «Альраїд» доктор Алі Мухаммед Таха взяв участь у міжнародній конференції, присвяченій охороні історичних і культурних пам'яток Криму.

18-19 жовтня у Криму відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Збереження культурно-історичної спадщини» (Солхат – центр золотоординської культури Криму: підсумки і перспективи дослідження, проблеми збереження пам'ятників).

Організатором заходу виступив уряд Автономної Республіки Крим, який стурбований нинішньою ситуацією навколо культурної спадщини Кримського півострова.

У роботі конференції брали участь представники різних державних структур, відомі історики й культурологи, а також представники благодійних і громадських організацій.

Доктор Алі Мухаммед Таха привітав учасників конференції від імені Кримського відділення Всеукраїнської Асоціації громадських організацій «Альраїд», яка прагне внести свій вклад у справу збереження і розвитку пам'ятників культурної спадщини Криму, що свідчать про багатовікову історію Ісламу на території сучасної України.

За наслідками зустрічі учасники одностайно зійшлися на думці, що потрібно більш серйозніше поставитися до питання збереження спадщини і в найкоротші терміни провести повну реконструкцію історичних пам'яток міста Старий Крим, які збереглися до наших днів, але в даний момент знаходяться у катастрофічному стані.

Зокрема, голова Кримського відділення ВАГО «Альраїд» у своєму виступі запропонував створити спеціальну тимчасову комісію, яка змогла б вивчити все історичне надбання Криму та оцінити стан пам'яток.

Для довідки

Місто Старий Крим або як його ще називали – Солхат, виникло у XIII столітті. Розквіт міста припав на XIV століття. У цей період Солхат був великим торговим центром на Шовковому шляху з Азії до Європи, активно ріс і будувався. Тоді були побудовані декілька мечетей і медресе, що збереглися до наших днів. За однією з версій, уродженцем Солхата був великий султан мамлюкського Єгипту Бейбарс. Ставши правителем Єгипту, він відправив до рідного міста щедрі подарунки, зокрема на його кошти була споруджена одна з міських мечетей.

Головними визначними пам'ятками міста є споруди XIII—XIV століть. Добре збереглася до наших днів нині діюча мечеть хана Узбека. Неподалік знаходяться руїни мечеті Бейбарса, яка вважається найдавнішою мечеттю Криму. У східній частині міста розташовані руїни монетного двору, караван-сараю і мечеті Куршум-Джамі.

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

Для збереження ісламської спадщини у Криму потрібна цільова програма

В Україні руйнується єдине у Європі Текіє дервішів

У Старому Криму руйнуються архітектурні пам'ятники середньовіччя

Ісламська спадщина

Мечеті Криму

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.