Найбільші мусульманські благодійні організації Muslim Aid та Islamic Relief збирають гуманітарну допомогу для населення Республіки Гаїті, що постраждала від найсильнішого за останні два століття землетрусу. Найближчим часом вони мають намір відправити 250 тисяч і один мільйон доларів відповідно.
Як повідомляє DV-News з посиланням на IslamOnline, за офіційними оцінками, число мусульман Гаїті становить від чотирьох до п'яти тисяч чоловік, тоді як всього у країні проживає вісім мільйонів, але мусульманські гуманітарні організації збираються надати допомогу гаїтянам незалежно від їхньої релігійної приналежності.
«Землетрус став спустошливим стихійним лихом, і країна не спроможна самостійно впоратися з ним», - сказав виконавчий директор благодійної організації Muslim Aid Хамід Азад. Він додав, що «жителі острова потребують негайної допомоги з боку міжнародного співтовариства, щоб задовольнити прості потреби людей».
Muslim Aid поставила перед собою завдання зібрати 250 тисяч доларів для допомоги жертвам землетрусу. Як заявив Азад, «ми хочемо передати гаїтянам слова співчуття, і закликаємо наших спонсорів внести свій вклад у підтримку жертв».
Інша мусульманська гуманітарна організація Islamic Relief USA почала кампанію зі збору одного мільйона доларів на користь жертв стихійного лиха.
«Потерпілі мають потребу у чистій воді, їжі, медикаментах і житлах, особливо зважаючи на те, що інфраструктура Гаїті зруйнована у результаті землетрусу», - відзначається на сайті організації, що закликає робити пожертвування.
Зараз організація обговорює зі своїми партнерами питання про транспортування гуманітарної допомоги на Гаїті.
Міжнародна організація «Червоний півмісяць», мусульманський аналог «Червоного хреста», також займається збором допомоги. «Червоний півмісяць» сподівається зібрати десять мільйонів доларів, а організація Всесвітня продовольча програма пообіцяла найближчим часом відправити на острів 15 тисяч тонн продовольства. Всесвітній банк має намір надати гаїтянам 100 мільйонів доларів зі своїх резервних фондів на відновлення зруйнованої країни. У четвер на Гаїті почали прибувати літаки з Китаю, Франції, Іспанії й США з командами рятувальників, вантажем їжі та медикаментів на борту.
Надання різними організаціями і країнами гуманітарної допомоги координує ООН.
Однак гуманітарна допомога доходить до адресата далеко не в повному обсязі - аеропорт столиці держави, міста Порт-о-Пренс, перевантажений. Місцеві жителі, зневірившись дочекатися допомоги, почали влаштовувати акції протесту.
Нагадаємо, у вівторок, 12 січня, на острові Гаїті у Карибському морі у результаті підземних поштовхів, магнітуда яких склала 7,0 і 5,9, були зруйновані багато будівель, у тому числі президентський палац, будинок штаб-квартири миротворчої місії ООН, парламент, податкова служба, в'язниця, школи й лікарні.
Усього ж, за різними оцінками, жертвами стихії могли стати від десятків до сотень тисяч чоловік. Президент Гаїті Рене Преваль заявив, що близько семи тисяч чоловік уже поховані у братській могилі. Число потерпілих може сягнути трьох мільйонів.
За матеріалами DV-News
Посилання на тему:
Організація американських мусульман збирає кошти на відновлення церков у Малайзії
Президент Таджикистану закликає країни ОІК створити фонд допомоги бідним мусульманським державам
Всесвітній ісламський благодійний фонд планує побудувати в Чечні центр реабілітації дітей-інвалідів
Нужденні діти Британії отримають допомогу від місцевих мечетей
У Франції мечеті допомагають бездомним під час Рамадану
Американські мусульмани - активні учасники волонтерського руху