Бі-Бі-Сі зняла телесеріал про «золоту добу» ісламської культури

1
Ведучим серіалу став викладач фізики в університеті Сюррея Джім Аль-Халіллі, родина якого іммігрувала з Іраку.
24.12.2009
Оцініть статтю: 
(214 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Британська телекомпанія Бі-Бі-Сі представляє телевізійний науково-популярний фільм під назвою «Наука й іслам», що знайомить із «золотою добою» ісламської цивілізації, яка на 300 років випередила епоху Відродження у Європі.

Ведучим серіалу став викладач фізики в університеті Сюррея Джім Аль-Халіллі, родина якого іммігрувала з Іраку, коли до влади прийшов Саддам Хусейн.

Халіллі, який десятиліттями жив як звичайний європеєць, з роками почав відчувати потребу в осмисленні свого коріння, намагаючись зв'язати своє нинішнє існування із досвідом предків. Для цього вчений почав поїздку по Близькому Сході й Північній Африці, яка і стала сюжетною лінією фільму.

У цілому стрічка присвячена «золотій добі» ісламської цивілізації - з IX по XII ст. – яка стала періодом важливих відкриттів для всього людства. Наприклад, Аль-Халіллі пропонує задуматися про революційність десяткової системи числення, яка була придумана індійськими математиками ще у VI столітті, а через століття запозичена арабами.

Серіал розповідає про життя вчених при дворах ісламських правителів, які не тільки щедро фінансували наукові пошуки, але й були збирачами рідкісних і дорогих книг. Людина, що приносила рідкісну книгу у бібліотеку халіфа, одержувала велику винагороду.

Багато з цих книг були працями класичних грецьких і римських авторів, які перекладалися на арабську, і очікували приходу європейського Відродження, з його зверненням до античних цінностей.

До XIX століття, розповідає у наступному сюжеті історик медицини, західна медицина значною мірою опиралася на праці ісламських лікарів, які, у свою чергу, запозичили знання у стародавніх греків, особливо Галена з його «теорією гуморів» - тілесних рідин, які управляють душею і тілом людини.

Середньовічній ісламській цивілізації ми зобов'язані й народженням картографії у її сучасному вигляді. Ісламські вчені були «одержимі» вимірюваннями, що не дивно, з огляду на, що кожний мусульманин повинен був знати своє місце знаходження відносно Мекки. Саме тоді ісламським географам вдалося майже точно визначити довжину земного екватора.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

Голівуд зніме фільм про пророка Мухаммада

Новий фільм розповідає про подорож до Мекки

Арабські вчені першими розшифрували стародавні єгипетські рукописи

Наукові скарби ісламу стануть відомі канадцям

Ісламська цивілізація повинна бути відкрита заново

В Нью-Джерсі відкрилася виставка досягнень ісламської науки

В Катарі проходить виставка «Забуте коріння: роль мусульман у становленні Америки»

Статті

Світло зі Сходу. Європейський Ренесанс як породження мусульманської культури

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.