25 травня держсекретар США Хілларі Клінтон офіційно відкрила всесвітньо відому виставку, присвячену науковим досягненням ісламської цивілізації. З того дня виставка працює в Каліфорнійському центрі науки (California Science Center) в Лос-Анжелесі.
Експозицію, яку в минулому році побачили понад мільйон чоловік, тепер розташована у найпопулярнішому музеї Каліфорнії.
У перший день роботи з експонатами ознайомилися шериф округу Лос-Анджелес і співробітники іноземних консульств і представництв.
У відео-зверненні держсекретар дала високу оцінку культурній ініціативі, «присвяченій тисячоліттю науки і новаторських відкриттів у мусульманському світі».
Клінтон зазначила, що «мусульманський світ може пишатися своєю історією винаходів» і зупинилася на досягненнях таких людей, як засновниця першого сучасного університету Фатіма Аль-Фіхрі та інженер Аль-Джазарі, котрий винайшов кривошипно-шатунний механізм, здатний привести в рух будь-який транспортний засіб.
Директор виставки «1001 винахід» професор Салім аль-Хассані (Salim Al-Hassani) сказав, що організатори вдоволені увагою до виставки з боку високопоставлених осіб країни і тим, що експозиція демонструється в одному з найпрестижніших наукових музеїв світу.
«Краща пересувна виставка року»
Виставка прибула до Лос-Анджелеса в рамках свого п'ятирічного «світового турне» і пробуде в Каліфорнії до 31 грудня 2011 року.
До цього можливість побачити її мали жителі Лондона, Стамбула і Нью-Йорка. Тут вони познайомилися з відкриттями і винаходами людей різних національностей і віросповідань, що жили в період так званого «похмурого Середньовіччя» в Європі та розквіту ісламської цивілізації, що припав на тисячоліття між 7 і 17 століттями. Внесок цих людей у розвиток науки й техніки в Середні віки став підґрунтям для європейського Відродження.
Нещодавно експозиція «1001 винахід» була удостоєна звання «Кращої пересувної виставки року» на щорічній церемонії вручення нагород у сфері музейної справи в Лондоні.
Спонсором туру є Фонд громадських ініціатив Абдул-Латіфа Джаміля (ALJ Community Initiatives), який відповідає за політику соціальної відповідальності однієї з найбільших компаній Саудівської Аравії ALJ Group.
За матеріалами «Іслам для всіх»
Посилання на тему:
Виставка ісламської наукової спадщини відкрилася в Туреччині
Фільм про мусульманську наукову спадщину завоював нагороду на міжнародному фестивалі
Досягнення мусульманської наукової думки вперше представлені у Лондонському музеї
У Лондоні пройде виставка ісламської спадщини
Бі-Бі-Сі зняла телесеріал про «золоту добу» ісламської культури
Арабські вчені першими розшифрували стародавні єгипетські рукописи
Наукові скарби ісламу стануть відомі канадцям
В Туреччині буде відкритий перший у світі музей Ісламської науки і технології