Кримськотатарську мову треба вивчати на всіх факультетах сходознавства, — історик

Екс-депутат Верховної Ради, історик і культуролог Олесь Доній
31.03.2016
Оцініть статтю: 
(365 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Для підтримки кримськотатарської мови переходу на латиницю недостатньо, на рівні уряду і Верховної Ради України має бути ухвалено рішення про обов’язкове вивчення кримськотатарської на всіх факультетах сходознавства. Про це заявив екс-депутат Верховної Ради, історик і культуролог Олесь Доній на громадських слуханнях в Міністерстві освіти і науки України, присвячених переходу кримськотатарської графіки на латиницю, повідомляє Крим. Реалії.

− Повинна бути єдина стратегія підтримки кримськотатарської мови і культури. На факультетах сходознавства треба обов’язково вводити кримськотатарську мову.

Також Доній зазначив, що застосування кирилиці для письма в кримськотатарській мові свідчить про культурну експансію Росії.

− Кирилиця в Криму (для письма кримськотатарською − КР) − ознака панування «русского мира», − додав історик.

Як раніше повідомляв Іслам в Україні, в Міністерстві освіти і науки України представили проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження латинського алфавіту кримськотатарської мови». Також документ передбачає «запровадження вивчення кримськотатарської мови як мови корінного народу України в середніх загальноосвітніх навчальних закладах в місцях компактного проживання кримських татар».

Нагадаємо також, що МОН України планує поповнити шкільний курс літератури академічними годинами для вивчення кримськотатарської літератури.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.