Кримськотатарській мові загрожує зникнення в Україні

Кримськотатарській мові загрожує зникнення в Україні
Кримськотатарській мові загрожує зникнення в Україні
09.06.2024
Оцініть статтю: 
(16 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Український уряд затвердив постанову «Про затвердження Переліку мов національних меншин (спільнот) та корінних народів України, яким загрожує зникнення». Цей документ є ключовим етапом в імплементації Закону України «Про національні меншини (спільноти) України». 

Про це повідомила Державна служба з етнополітики та свободи совісти.

До переліку мов, що їм загрожує зникнення на території України ввійшли мови корінних народів: кримськотатарська, караїмська та кримчацька. Також уряд заніс до списку білоруську, гагаузьку, ромську, урумську, румейську мови та їдиш. Цей перелік формується на основі пропозицій Національної академії наук України з огляду на міжнародні стандарти, зокрема висновки ЮНЕСКО.

Відповідно до законодавства, державна політика щодо національних меншин (спільнот) передбачає надання державної підтримки загроженим мовам. Україна має унікальну мовну спадщину, і кримськотатарська мова, а також мови корінних народів і надазовських греків посідають у ній важливе місце, тож ухвалення цієї постанови має на меті збереження та розвиток мов національних меншин (спільнот) та корінних народів України, що перебувають під загрозою зникнення.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.