Маски з «ісламських» іранських революцій нарешті зірвані, − Сейран Аріфов

Маски з «ісламських» іранських революцій нарешті зірвані, − Сейран Аріфов
25.01.2016
Оцініть статтю: 
(474 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Вже тиждень як з Ісламської Республіки Іран ЄС і США зняли економічні та фінансові санкції. Це повідомлення вплинуло на світовий нафтовий ринок, а також стало приводом для численних статей у пресі. Світові ЗМІ почали писати про «потепління» у відносинах між Іраном і США. Своїми думками про взаємини цих двох країн, а також про політику Іранської республіки у Близькосхідному регіоні поділився магістр шаріатських наук, шейх Сейран Аріфов.

− Я переконаний, що за лаштунками взаємини між США та Іраном давно були нормальними, можливо, існувала координація дій. Якщо зараз дипломатичні відносини будуть налагоджуватися на офіційному рівні, значить, почнеться співпраця, можливо, США через Іран спробує впливати на ситуацію в регіоні.

Зняття санкцій з Ірану, «потепління» взаємин між американцями та Іраном, а незабаром і початок співпраці в регіоні − це всього лише вихід на офіційний рівень того, що спочатку відбувалося і мало місце у всіх сферах. Про це багато говорили кілька десятків років тому…. Слава Аллагу, що зірвані маски з усіх цих «ісламських» іранських революцій.

Довгі роки Іран на офіційному рівні звинувачував Америку в імперіалізмі, вважав головним ворогом і називав «найбільшим шайтаном», згадайте Хомейні. А Америка ще кілька років тому називала Іран основною частиною «осі зла», згадайте Буша. Були і санкції, й ембарго, і звинувачення у спонсоруванні тероризму. Зараз, незважаючи на десятки років войовничої риторики, ми спостерігаємо поліпшення відносин і зняття економічних санкцій − раптом, без очевидних причин, адже Іран не змінив свою політику, і політичний режим там залишився колишнім.

Я критично ставлюся до Ірану у зв’язку з його реальними діями і в Сирії, і на Близькому Сході взагалі. Він озброює і фінансує хуситів у Ємені, а вони і підрозділи Абдула Селеха − це, по суті, контрреволюція. У Сирії іранці буквально ввели свої війська для допомоги Асаду. Їх політика у регіоні − підтримка диктаторських режимів, що йде в розріз з інтересами народів цих країн. Подивіться на дії Ірану в Іраку, де зараз проіранська влада. «Аль-Джазіра» і багато арабських каналів говорять практично про зачистки сунітських областей: шиїтські збройні підрозділи буквально влаштовують геноцид за конфесійною ознакою, суніти сотнями тисяч залишають територію. Це все іранська політика, тому в мене вкрай критичний погляд на дії Ірану.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.