Михайло Міщенко: «Соціальна концепція — обличчя, яким релігія обернена до людини та її проблем»

Михайло Міщенко: «Соціальна концепція — обличчя, яким релігія обернена до людини та її проблем»
Представник Центру Разумкова підкреслив важливість того, що Соціальна концепція мусульман України не відходить від базових принципів релігії й спирається на Коран і Сунну
Михайло Міщенко: «Соціальна концепція — обличчя, яким релігія обернена до людини та її проблем»
Цей документ пояснює ставлення Ісламу до важливих аспектів соціального життя і дає певні рекомендації мусульманам України.
Михайло Міщенко: «Соціальна концепція — обличчя, яким релігія обернена до людини та її проблем»
Михайло Міщенко: «Соціальна концепція — обличчя, яким релігія обернена до людини та її проблем»

Низку експертів було заздалегідь ознайомлено з текстом документу та запрошено 11 листопада на офіційне підписання Соціальної концепції мусульман України в приміщенні національної агенції «Укрінформ».

Перед тим, як представники українських релігійних та громадських мусульманських організацій засвідчили своїми підписами цей документ, присутні на заході висловили свою думку щодо його змісту та значення.

Слово було надано й заступнику директора соціологічної служби Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова (Центр Разумкова) Михайлу Міщенку:

— Безумовно, концепція, яка кладеться в основу діяльності релігійної громади, має непересічне значення як для самої громади, так і для долі і розвитку релігії в цілому. Соціальна концепція — це обличчя, яким релігія обернена до людини та її проблем, свідчення того, що віровчення є живим, не відстороненим від суспільного життя, а таким, що творить його згідно зі своїми основоположними принципами, — акцентував увагу присутніх дослідник.

Представник Центру Разумкова підкреслив важливість того, що Соціальна концепція мусульман України не відходить від базових принципів релігії й спирається на Коран і Сунну:

— Дуже важливо, на мою думку, що Соціальна концепція виходить з того, що Коран і Сунна приписують людині не тільки віншувати й реалізувати повноту своїх прав, а й поважати права іншого: «Кожна людина має право на захист свого життя, власності, честі та релігії як невід’ємних складових людської гідності, а також, дотримуючись прав інших, має право вимагати того ж і від них». На мою думку, ця теза задає загальногуманістичний посил Соціальної концепції мусульманських громад України.

Михайло Міщенко звернув увагу і на те, що в Соціальній концепції велике значення надається людській солідарності та взаємній підтримці:

— Зокрема, підкреслюється необхідність участі бізнесу в соціальних проектах, соціальної відповідальності суб’єктів економічної діяльності. Це те, чого, на мою думку, не вистачає українському суспільству і бізнесу. Якщо мусульманська громада надасть приклад цього, це буде важливим внеском в моральне вдосконалення українського суспільства загалом, — заявив Михайло Міщенко.

Нагадаємо, у Соціальній концепції мусульман України прописано ставлення до науки і освіти, медицини, економіки, сім’ї та родинних зв’язків, екології, етичних цінностей Ісламу тощо. Цей документ пояснює ставлення Ісламу до важливих аспектів соціального життя і дає певні рекомендації мусульманам України.

Довідково:

Центр Разумкова (повна назва — «Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова») — провідний недержавний аналітичний центр України, що здійснює дослідження державної політики. Заснований 19 серпня 1994 року. Згідно з Рейтингом аналітичних центрів світу, який щороку публікує Університет Пенсильванії, Центр Разумкова входить до п’ятірки найкращих аналітичних центрів Центральної і Східної Європи.

Читайте за темою:

Це свято перемоги розуму, — Андрій Юраш про підписання «Соціальної концепції мусульман України» 

«Соціальну концепцію мусульман України» підписано

Соціальна концепція мусульман України стане важливим чинником порозуміння

Українські послідовники Ісламу підпишуть «Соціальну концепцію мусульман України» 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.