Першими козаками були мусульмани-кримські татари

Муфтій Духовного управління мусульман України Саід Ісмагілов в ефірі «Чорноморської телерадіокомпанії»

У програмі «Що відбувається» в ефірі «Чорноморської телерадіокомпанії» 12 квітня муфтій Духовного управління мусульман України Саід Ісмагілов розповів про те, що першими козаками були саме мусульмани-кримські татари.
У телепередачі йшлося про книгу відомого українського вченого Михайла Якубовича «Іслам в Україні: історія і сучасність», презентація якої відбулася 11 квітня у Львові.

За словами шейха Саіда, це робота, в якій простежується історія Ісламу в Україні, починаючи з перших згадок про перебування мусульман на землях нашої держави і дотепер. У монографії висвітлені ключові моменти як історії релігії та культури послідовників Ісламу, так і взаємодії між мусульманами і немусульманами на території України. Муфтій підкреслив, що в історичних книгах часто не береться до уваги той факт, що «життя складалося не з одних воєн і конфліктів».

− Було духовне життя, торгівля, певне взаємне проникнення культур. І в Україні це відбувалося дуже інтенсивно, оскільки вона знаходиться на перехресті цивілізацій, усіх шляхів і всіх доріг, − сказав Ісмагілов.
За його словами, проникнення було обопільним: як Україна впливала на мусульманський світ, так і мусульманський світ, у цьому випадку Кримське ханство, впливав на Україну.

− Тут безліч прикладів, починаючи з мовних. Тюркські слова «базар», «майдан», «козак», «шаровари» хтось вважає надбанням української культури, але, виявляється, вони були запозичені з тюркської мови. А першими козаками були кримські татари, які провинилися і втекли за межі Кримського ханства, щоб не опинитися під гнівом хана, − заявив Саід Ісмагілов.

За словами муфтія, саме мусульмани-кримські татари «формували перші загони», а вже пізніше ця традиція стала суто українською.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.