Росія нічим не відрізняється від ІДІЛ, − прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу

Ахмет Давутоглу
Віталій Портников
4 лютого 2016 року. Алеппо. Мешканці міста розбирають завали, спричинені авіаударами російських ВПС у Сирії. Фото Рейтер
Батько над тілами своїх дітей, що загинули внаслідок бомбардування
17.02.2016
Оцініть статтю: 
(489 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Глава уряду Турецької Республіки Ахмет Давутоглу вважає, що Росія діє в Сирії як «терористична організація». Про це він заявив під час свого візиту до Києва, повідомляє День з посиланням на AFP.

− Якщо Росія і далі поводитиметься як терористична організація і змушуватиме мирних жителів залишати свої будинки, вона наштовхнеться на нашу рішучу відповідь. РФ та інші терористичні організації, насамперед «Ісламська держава» в Сирії, несуть відповідальність за численні злочини проти людяності, − сказав прем’єр.

До того ж Давутоглу піддав критиці переговори щодо Сирії в Женеві, назвавши їх дипломатичним театром, за який потім міжнародне співтовариство буде нести відповідальність.

Заяву турецького прем’єр-міністра прокоментував відомий український журналіст, політичний експерт Віталій Портников, інформує видання «Еспресо»:

− Ахмет Давутоглу абсолютно правий, коли називає Російську Федерацію терористичною організацією, коли ставить її в один ряд із «Ісламською державою» та іншими терористами.

Це те, чого вперто не бажають помічати на Заході. Російська держава нічим не відрізняється від «Ісламської держави»: і те, й інше угруповання контролює значні території; тримає в заручниках мирне населення і керує ним за допомогою безсоромної пропаганди і соціальних подачок; намагається розширити свою зону впливу за допомогою сили; і те, й інше угруповання готове знищувати мирне населення, якщо це допомагає досягти мети; одержиме імперськими глобальними ідеями − «Ісламська держава» мріє про «Всесвітній халіфат», Російська держава − про «русский мир»; намагається відродити середньовічний клерикалізм: «Ісламська держава» − коранічний, Російська держава − православний часів Імперії. При цьому ІДІЛ заборонено в Росії, а Російська Федерація − один з головних ворогів «Ісламської держави». Так завжди буває у справжніх конкурентів.

Єдина різниця між цими двома угрупованнями − це наявність ядерної зброї У РФ. Але якщо Захід буде і далі загравати з терористами з Російської держави, ядерна зброя у «Ісламської держави» теж обов’язково з’явиться, − переконаний Віталій Портников.

Нагадаємо, як повідомляв «Іслам в Україні», 15 лютого урядова делегація Туреччини на чолі з прем’єр-міністром Ахметом Давутоглу перебувала з візитом в Україні.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.