Сирійські «Білі шоломи» поділилися з українськими рятувальниками досвідом допомоги жертвам російської агресії

Сирійські «Білі шоломи» поділилися з українськими рятувальниками досвідом допомоги жертвам російської агресії
Сирійські «Білі шоломи» поділилися з українськими рятувальниками досвідом допомоги жертвам російської агресії
18.04.2022
Оцініть статтю: 
(111 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Добровольці сирійської цивільної оборони, відомі як «Білі шоломи» (або «Білі каски»), зняли спеціальний відеоурок для українських рятувальників із порадами, виходячи з особистого досвіду надання допомоги пораненим і протистояння військової агресії Росії під час війни в ​​Сирії.

Як передає інформаційне агентство GuildHall, досвід сирійців — це й виживання під безжалісними артилерійськими обстрілами, й боротьбу з хімічними атаками. Сирійці вирішили поділитися з українцями гіркими знаннями, здобутими за більш ніж десятиліття війни.

«Як служби екстреного реагування, ми вважаємо, що можемо поділитися своїм досвідом у Сирії з гуманітарними працівниками в Україні», — пояснив волонтер-рятівник Ісмаїл аль-Абдулла.

Він розповів, що напади Росії на школи, лікарні та гуманітарних працівників в Україні, «на жаль, надто знайомі нам» після багатьох років таких жахів. Мета ініціативи сирійських рятувальників — підготувати навчальні посібники, що будуть перекладені українською мовою та опубліковані на сайті «Білих касок».

Знятий матеріал із коментарями покликаний допомогти рятувальникам та цивільним особам в Україні справлятися зі стратегіями бомбардувань та обстрілів Росії, розробленими під час війни у ​​Сирії. Всі вони були відпрацьовані Москвою на території Сирії — від облоги міст до обстрілу цивільної інфраструктури та організації так званих «гуманітарних коридорів» — тепер використовуються в Україні.

«Ми даємо поради, щоб українські рятувальники могли врятувати більше людей та уникнути жертв як серед мирних жителів, так і серед рятувальників», — сказав Аль-Абдулла.

Представник «Білих касок» порадив українським колегам документувати свою роботу та використовувати камери GoPro, «щоб зберегти довіру» та убезпечити себе від наклепницьких кампаній, які використовували для підриву позицій сирійських служб швидкого реагування.

«Тисячі жертв, яких ми врятували під час нашої роботи в Сирії, ще свіжі в нашій пам'яті, і ми не можемо забути їх або забути той біль, який вони зазнали, — каже один із «Білих касок». — <…> Народ України переживає трагедію, подібну до тієї, що пережили й переживають сирійці».

Коментуючи ракетний удар окупантів по залізничному вокзалу Краматорська 8 квітня, коли загинули щонайменше 59 людей, зокрема 7 дітей, у «Білих касках» зазначили, що Росія використала ту саму тактику в Сирії, коли атакувала гуманітарні коридори.

«Ми спустошені новинами та кадрами з Бучі, — заявила група громадянської оборони давніше. — Росія треба притягнути до відповідальности за звірства, що вона чинить від Сирії до України. Убивства безневинних чоловіків, жінок і дітей на вулицях мають бути зупинені».

Довідка. Сирійська цивільна оборона (араб. الدفاع المدني السوري‎‎), відоміша як «Білі шоломи» або «Білі каски» — неурядова волонтерська організація, що діє в Сирії на територіях, підконтрольних сирійській опозиції, що налічує понад 3000 волонтерів. Основна діяльність організації — медична допомога, порятунок людей з-під завалів, боротьба з пожежами, евакуація цивільних із зон активних бойових дій. 2016 року «Білі каски» стали лавреатом премії «За правильний спосіб життя».

«Білі каски» заявляють про свою тверду підтримку народу України та опублікували відповідне звернення 22 лютого 2022 року — за два дні перед нападом Росії на Украину.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.