Як використати час карантину максимально корисно: порада імама

Як використати час карантину максимально корисно: порада імама
Як використати час карантину максимально корисно: порада імама
20.03.2020
Оцініть статтю: 
(143 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У зв’язку з пандемієєю коронавірусної інфекції в більшості країн світу — і Україна не виняток — запроваджено карантин з метою запобігання поширенню захворювання.

Серед протиепідемічних заходів — і призупинення роботи більшості підприємств, і заборона на проведення масових заходів.

Релігійні організації і церкви були вимушені на час карантину зачинити двері місць поклоніння (храмів, мечетей, синагог), аби убезпечити вірян від ризику інфікування.

Як раніше повідомлялося, Українська рада з фатв і досліджень, посилаючись на рекомендації Європейської ради з фатв і досліджень, запропонувала шаріатський висновок щодо карантинних заходів, метою яких є мінімізація загрози поширення коронавірусу, нагадавши, що одним із пріоритетів ісламу є збереження здоров’я людини.

У Висновку визначено профілактичні засоби й методи лікування, що дозволяють зберегти здоров’я і запобігти хворобі.

У рекомендаціях наводяться думки ісламських богословів, які вважають хворобу або страх за себе і свою сім’ю однією з поважних причин, з якої не проводять джума-намаз.

Таким чином, якщо існує серйозний ризик захворіти чи поширити хворобу, то, як зазначили мусульманські правознавці, не треба відвідувати мечеть або інші громадські місця.

Хворим людям рекомендують не відвідувати мечеть й інші громадські місця, щоб запобігти інфікуванню інших осіб.

Більшість українських громадян, серед яких чимало послідовників ісламу, через надзвичайну епідеміологічну ситуацію перебувають у вимушеній відпустці або працюють дистанційно.

Карантин, хоча й призупинив участь у колективних молитвах, все ж не заважає молитися вдома і виконувати інші релігійні обов’язки. Водночас, крім прикрих обмежень, вимушене перебування вдома подарувало більше вільного часу для самоосвіти й особистісного зростання, а також можливості приділити більше уваги вихованню дітей і зміцненню родинних стосунків.

Наприклад, імам мечеті харківського Ісламського культурного центру Євген Глущенко записав й опублікував у соцмережі Фейсбук відеозвернення, у якому закликає всіх використати час карантину максимально корисно, приділивши більше уваги спілкуванню зі своєю родиною і самоосвіті. Він нагадав, що карантин закінчиться, і наступне вікно вільного часу може з’явитися нескоро:

«Не гайте часу! Подивіться, скільки можливостей у нас з’явилося для того, щоб зайнятися тими речами, які ми відкладали до цього: проводити час з родиною, читати книжки, навчатися чомусь. Це ті речі, про які ми забували у щоденному, щотижневому марафоні роботи і за іншими справами. Але зараз з’явився час. Адже ми економимо багато на перебуванні в магазинах, перебуванні в суспільстві — зараз ми більше перебуваємо вдома й можемо займатися тим, що ми відкладали. Я почав кілька днів тому займатися зі своїм сином арабською, а вчора ми з одним із братів почали вивчати арабський алфавіт, для того, щоб він почав читати Коран арабською мовою — мовою оригіналу. Я почав більше читати книжок, бо тепер це можливо. Це чудова нагода для нас у ці дні! Дуже скоро цей карантин закінчиться. Два тижні, три тижні, але він скінчиться, бо нема нічого вічного. Не гайте цих моментів і проводьте більше часу з родиною, піклуйтесь про них, про себе і свої знання зараз й не гайте цих золотих моментів! Я бажаю вам миру і здоров’я! Ассаляму алейкум!»

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.