Заборона на фото у хіджабі виглядає безглуздям в добу біометричних документів, — Саід Ісмагілов

Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр», який передбачає впровадження електронних паспортів для громадян України, набрав чинності 6 грудня 2012 року. Згідно з ним, в Україні розпочато оформлення та видачу паспортів громадянина України з безконтактним електронним носієм, що містить біометричні дані власника документа.

З 7 травня 2014 року Кабмін запровадив з 1 січня 2015 року і закордонні біометричні паспорти для українських громадян. Таким чином, ідентифікувати особу стало не тільки набагато легше, а й точніше, бо відбитки пальців чи райдужка ока з віком не змінюються, як обличчя людини.

Здавалося б, фотографія у паспорті за значущістю під час визначення особистості людини мала б втратити свою домінантну позицію, при цьому б мали зникнути й вимоги до деяких категорій наших співгромадян — як ось, наприклад, до мусульманок, яким доводилося фотографуватися на документи простоволосою. Але не так сталося, як гадалося: заборона на фото в хустині нікуди не ділася.

1 лютого, у Всесвітній день хіджабу, про вимогу фотографуватися без хустки на документи як про дискримінаційну й таку, що порушує права на свободу віровизнання, знов заговорили, зокрема, під час заходу, що відбувся в Ісламському культурному центрі м. Києва.

Своєю думкою з цього приводу поділився муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, який вважає подібну заборону «безглуздою».

— 1 лютого відзначається Всесвітній день хіджабу — мусульманської жіночої хустини. Хоча під хіджабом розуміються всі компоненти мусульманського жіночого одягу, на побутовому рівні його найчастіше ідентифікують саме з хустиною. І поки в одних країнах, наприклад, в Ірані, виступають проти свого головного убору, в інших державах борються за те, щоб їх не дискримінували через хіджаб під час прийому на роботу або навчання, дозволяли фотографуватись на документи з покритою головою, — каже муфтій.

Саід-хазрат звертає увагу на те, що важливо відрізняти хіджаб, що є приписом Ісламу, від паранджи, нікаба та інших форм одягу, які є традиційними у певних народів.

— Хіджаб — це хустина, що не закриває обличчя. Важливо розуміти, що він не є релігійним символом, це різновид одягу, що є прийнятним для мусульманської жінки. Послідовниці Ісламу не бажають хіджабом комусь щось довести, вони просто так вдягаються, і з духовної точки зору, їм так комфортно. Звісно, багато критиків Ісламу казатимуть, що хіджаб, то є дискримінація жінок, проте мусульманки Україні, які у паспортних відділках вмовляють чиновників МВС дозволити їм на паспорт фото у хустині, з ними категорично не погодяться. Та і взагалі, у часи біометричних паспортів  ця застаріла норма українського МВС про заборону фото у хіджабі на внутрішній громадянський паспорт виглядає безглуздям.

Довідково:

Всесвітній день хіджабу задумувався і впроваджувався задля того, аби привернути увагу усієї світової спільноти до права жінок-мусульманок вдягатися відповідно до приписів своєї релігії. У 2013 році мусульманка Назмі Кхан організувала через соцмережі масштабну акцію, згуртувавши як мусульманок, так і представниць інших віросповідань навколо захисту послідовниць Ісламу. Тільки в перший рік на неї відгукнулися жінки з більш ніж 67 країн. Тепер, починаючи з 2013 року, кожного 1 лютого у всьому світі жінки-немусульманки на знак своєї солідарності з мусульманками вбираються в хіджаб.

Читати за темою:

ЧИ ЗДОБУДУТЬ МУСУЛЬМАНКИ УКРАЇНИ ПРАВО ФОТОГРАФУВАТИСЯ НА ПАСПОРТ В ХІДЖАБІ

ЧИ НЕСЕ ХІДЖАБ ЗАГРОЗУ ДЛЯ УКРАЇНИ?

УКРАЇНСЬКІ МУСУЛЬМАНКИ ВИМАГАЮТЬ ДОЗВОЛИТИ ФОТО В ХІДЖАБІ

У ВЕРХОВНІЙ РАДІ ЗАХИСТИЛИ ПРАВО МУСУЛЬМАНОК ФОТОГРАФУВАТИСЯ НА ПАСПОРТ В ХІДЖАБІ

МУСУЛЬМАНКИ НА ID-КАРТКИ, ВНУТРІШНІ ПАСПОРТИ МОЖУТЬ ФОТОГРАФУВАТИСЯ В ХУСТКАХ

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.