Бахрейн інвестує в Черкаси 80 мільйонів доларів

Бахрейн інвестує в Черкаси 80 мільйонів доларів
У Черкаській ОДА розраховують залучити до проекту Канів, Смілу та 6–8 прилеглих районів
Бахрейн інвестує в Черкаси 80 мільйонів доларів
«ОАК» Utility Solutions&Development W.L.L. має 16-річний досвід роботи в країнах Перської затоки
Бахрейн інвестує в Черкаси 80 мільйонів доларів
Інвестори з Бахрейну хочуть збудувати у Черкасах сміттєпереробний завод за $80 млн
Бахрейн інвестує в Черкаси 80 мільйонів доларів
Завод створить близько 100 робочих місць
Бахрейн інвестує в Черкаси 80 мільйонів доларів
Бахрейн інвестує в Черкаси 80 мільйонів доларів
Бахрейн інвестує в Черкаси 80 мільйонів доларів
Бахрейн інвестує в Черкаси 80 мільйонів доларів
02.10.2015
Оцініть статтю: 
(414 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Інвестори з Королівства Бахрейн мають намір побудувати у Черкасах комплексне підприємство за 80 млн доларів. Перша «порція» коштів (800 тис. доларів) вже надійшла.

Інвестиційний проект полягає у будівництві комплексного підприємства з переробки твердих побутових відходів з виробництвом електроенергії.

— Хочемо створити в Черкасах найбільш ефективний завод. Ми вже вивчили технічну та фінансову сторони, дослідили зразки відходів. Наша компанія працює протягом довгого часу та має багато партнерів. Проект уже розпочався, і в нас є 4 місяці на його розробку. 4 місяці складної, але цікавої роботи, — говорить виконавчий директор компанії «ОАК» королівства Бахрейн Гарет Роберт Браун. Він додає, що сучасні модульні конструкції дозволять нарощувати потужності виробництва в разі потреби.

Про це йдеться в публікації черкаського інтернет-порталу «ПроЧерк».

Запропонований компанією «ОАК» «Utility Solutions&Development» W.L.L. об’єкт планується звести на місці колишнього промислового гіганту — заводу «Хімволокно». Інвестиційний проект, який стартував 19 серпня 2015 року після підписання сторонами відповідного договору, передбачає повну переробку сміття з виробництвом електроенергії та синтетичного газу.

За словами виконавчого директора проектної компанії ТОВ «Еко-баік» Андрія Богоявленського, потужність заводу дозволятиме переробляти до 400 тон сміття на добу. Кількість відходів після переробки становитиме близько 5–10%. Також на підприємстві працюватиме сортувальна лінія. Загалом завод дасть місту близько 100 робочих місць.

В залежності від складу відходів виробництво даватиме зольний залишок у 5–10%, який можна буде використовувати як сировину для виробництва пластифікаторів, зауважують інвестори. Передбачається, що для забезпечення безперебійної роботи завод складатиме сировину на власній території, дотримуючись європейських стандартів екологічної безпеки.

Як зазначив Андрій Богоявленський, протягом 1,5 місяців «ОАК» разом з КП «Черкаська служба чистоти» визначала калорійність відходів у різних районах міста. Вручну було відібрано 9 тонн, морфологічний аналіз яких показав, що завод даватиме 17 мегават електроенергії, з яких певний обсяг витрачатиметься на роботу підприємства, а близько 14 мегават подаватиметься в енергосистему.

У Черкаській ОДА розраховують залучити до проекту Канів, Смілу та 6–8 прилеглих районів. Передбачається, що комплексне підприємство з переробки твердих побутових відходів не тільки звільнить Черкаси від сміття, створить близько 100 робочих місць, а й стане першим кроком у вирішенні загальнонаціональної проблеми побутових відходів.

Голову Черкаської ОДА Юрія Ткаченка тішить, що інвестори з Бахрейну довіряють українській стороні:

— Головне те, що до нас є довіра. Ми створюємо всі умови, щоб проект якнайшвидше запрацював у нас в області. Вважаю його загальнонаціональним. Ми провели масштабну роботу, залучаючи міста обласного значення та 8 районів.

З урахуванням часу, який потрібен для розробки, побудови заводу та його запуску, ініціатори проекту припускають, що запрацює підприємство приблизно за 18 місяців.

«ОАК» Utility Solutions&Development W.L.L. має 16-річний досвід роботи в країнах Перської затоки.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.