ДУМК протидіятиме впливу релігійних сект, що експлуатують іслам

1
ДУМК вважає роздроблення на релігійному ґрунті однією з основних загроз для майбутнього кримських татар.
28.01.2011
Оцініть статтю: 
(352 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Духовне управління мусульман Криму розробило програму протидії впливу релігійних сект на мусульман і жителів регіону в цілому. Цілями програми є «ефективніша відсіч напливу релігійних спекулянтів різного толку і систематизація відомостей про деструктивний вплив і діяльність сект» на півострові, мовиться у повідомленні, опублікованому на офіційному сайті ДУМК.

Духовне управління мусульман Криму вважає, що в Україні в цілому і в Кримській автономії зокрема не зроблені реальні кроки «у бік припинення діяльності сект», не зважаючи «на гучні заяви політиків», увагу преси і громадськості до питання «експлуатації духовної сфери релігійними аферистами».

«Релігійні спекулянти, не зустрічаючи опору з боку державних структур, а, часто й при потуранні або підтримці того чи іншого чиновника, відповідального, наприклад, за легалізацію новоявленої общини, в деяких випадках виходять не лише на рівень легалізованої общини, а й на рівень офіційно зареєстрованих друкарських видань і навіть духовних управлінь», - підкреслює ДУМК.

Духовне управління мусульман Криму заявляє, що за подібними общинами, виданнями, Інтернет-сайтами стоять «загальновизнані екстремістські організації».

«Представники основних релігійних спекулянтів відомі, проте діяльність їх з вербування, матеріальної допомоги своїм членам вивчена не в повному обсязі. Для ефективнішої протидії втягуванню молоді у секти ДУМК необхідно проаналізувати методи, джерела фінансування, зібрати відомості про окремих іноземних громадян - зарубіжних емісарів, які й керують усім цим», - зазначає Духовне управління мусульман Криму.

На основі отриманих відомостей буде розроблений механізм протидії діяльності сект, що експлуатують іслам.

ДУМК вважає роздроблення на релігійному ґрунті однією з основних загроз для майбутнього кримських татар і припускає, що «деструктивна діяльність сект» не обмежується лише кримськими татарами.

«Немусульманське населення Криму також залучене в нечесні політичні ігри з ісламським підтекстом. З одного боку, так само, як і секти, спекулянти від деяких проросійських сил нагнітають страх і ненависть до всього ісламського, з іншого - нетерпимість і неуцтво, що культивуються у серцях молодих людей-сектантів, виливаються у вже й без того напружений стан кримського соціуму», - наголошується у повідомленні.

Духовне управління мусульман Криму просить кримчан надавати інформацію про деструктивну діяльність сект, з якою вони стикалися особисто.

«Формат використання отриманої інформації буде обумовлений у кожному конкретному випадку і лише з письмого дозволу того, хто звернувся», - запевняє ДУМК.

За матеріалами УНІАН

Посилання на тему:

Муфтій Криму вимушений звільнити «інакомислячих» імамів, - думка політолога

Меджліс видав постанову про згубність «Хизб-ут-Тахрір» для кримських татар

ДУМК зайняв жорстку позицію щодо розбіжностей серед кримських мусульман

ДУМК просить Меджліс розглянути питання про екстремістські релігійні організації

Е. Аблаєв: рішення Муфтіяту направлене на застереження мусульман від впливу різних релігійних течій

Рішення ДУМК не стосується обов'язкових релігійних заходів, - А. Ісмаілов

Віднині для проведення релігійних заходів у Криму потрібно отримати дозвіл ДУМК

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.