ДУМК рішуче засудив створення у Криму паралельного муфтіяту

У ДУМК розцінюють створення у Криму паралельного муфтіяту як спробу насильно впровадити у сферу духовного управління життям мусульман Криму абсолютно чужу й агресивну ідеологію хабашизму.
23.02.2011
Оцініть статтю: 
(414 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Духовне управління мусульман Криму виступило з різким засудженням легалізації на півострові так званого Духовного центру мусульман Криму, який складається з общин хабашистської мусульманської секти, статут якого за день до своєї ліквідації зареєстрував Державний комітет України у справах національностей і релігій. Про це сказано в офіційній заяві, поширеній 22 лютого прес-службою ДУМК.

Як зазначається у заяві, Муфтіят неодноразово виступав із засудженням подібної практики реєстрації – починаючи від реєстрації сектантських мусульманських общин і тепер уже центру хабашизму в Криму.

«На жаль, Держкомнацрелігій України зосередив зусилля не на об'єднанні своїх громадян незалежно від національності й віросповідання, а на створенні чергового осередку напруженості й дестабілізації у Криму й Україні в цілому», - нарікають у Муфтіяті.

У ДУМК розцінюють створення у Криму паралельного муфтіяту як спробу насильно впровадити у сферу духовного управління життям мусульман Криму абсолютно чужу й агресивну ідеологію хабашизму, основану на методах розколу мусульманського суспільства на протиборчі угрупування.

У Муфтіяті нагадують, що останніми роками на території Криму легалізовані автономні общини всіляких релігійних сект, що ставлять за основу дестабілізацію духовної сфери в середовищі мусульман, ототожнення Ісламу з релігією тероризму і ксенофобії.

Вже понад 10 років ДУМК намагається протистояти зростаючому тиску цілого ряду екстремістських організацій, що легально і нелегально діють на території півострова.

У Духовному управлінні підкреслюють, що подібні екстремістські організації, легалізовані Держкомнацрелігій України і його кримською філією - Республіканським комітетом у справах релігій, створюють безпрецедентний тиск не лише на Муфтіят, а уже й на державні інститути влади.

У зв'язку зі спробою Держкомнацрелігій перепідпорядкувати духовну сферу мусульман Криму секті аль-Хабаші, Духовне Управління мусульман Криму заявляє про вимушеність «вдатися до всіх необхідних заходів для запобігання остаточній дестабілізації і розпаду спільності мусульман Криму».

За матеріалами qirimmuftiyat.org.ua

Посилання на тему:

ДУМК протидіятиме впливу релігійних сект, що експлуатують іслам

Муфтій Криму вимушений звільнити «інакомислячих» імамів, - думка політолога

Меджліс видав постанову про згубність «Хизб-ут-Тахрір» для кримських татар

ДУМК зайняв жорстку позицію щодо розбіжностей серед кримських мусульман

ДУМК просить Меджліс розглянути питання про екстремістські релігійні організації

Е. Аблаєв: рішення Муфтіяту направлене на застереження мусульман від впливу різних релігійних течій

Рішення ДУМК не стосується обов'язкових релігійних заходів, - А. Ісмаілов

Віднині для проведення релігійних заходів у Криму потрібно отримати дозвіл ДУМК

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.