На колоквіумі у Києві визначили нові напрямки роботи аналітиків Близькосхідного регіону

1
В українському суспільстві спостерігається великий попит на якісну й достовірну аналітику щодо сучасних подій на Близькому і Середньому Сході
30.09.2011
Оцініть статтю: 
(484 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

28 вересня 2011 р. у приміщенні Ісламського громадського культурного центра м. Києва відбулась знаменна подія – було проведено науковий колоквіум «Основні течії ісламського світу на тлі революцій в арабських країнах». Цей захід спільно організували дві громадські організації, які вже протягом тривалого часу плідно співпрацюють разом – ВАГО «Альраїд» та ВГО «Український центр ісламознавства».

Велика увага присутніх до доповідей, зачитаних на колоквіумі – «Брати-мусульмани у сучасному політичному процесі Єгипту і Близькосхідного регіону» і «Продовження аналітичного циклу про течії в ісламському світі», – та гаряча дискусія навколо головних питань обох доповідей переконливо засвідчили важливість і своєчасність піднятої проблеми.

Виявляється, що, незважаючи на інтенсивний потік інформації стосовно перебігу революційного оновлення Близькосхідного регіону, який отримав назву – «Арабська весна», в українському суспільстві спостерігається великий попит на якісну й достовірну аналітику щодо сучасних подій на Близькому й Середньому Сході.

Доповідачі – провідний науковий співробітник відділу Азії й Африки Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, віце-президент ВГО «Український центр ісламознавства» В`ячеслав Швед та магістр шаріатських наук Сейран Аріфов – висвітили широке коло найбільш злободенних питань зазначеної теми.

У центрі уваги доповіді В`ячеслава Шведа була низка таких взаємопов`язаних питань як цивілізаційна сутність «Арабської весни», співвідношення об`єктивних чинників та суб`єктивного фактору у цих революціях, процеси виокремлення декількох партійних платформ на базі Асоціації Братів-мусульман у Єгипті, особливості сучасної політичної тактики як політичного крила Братів-мусульман у подальшому розвитку Єгипту і всього Близькосхідного регіону.

Наголос було зроблено на необхідності осмислення цивілізаційного змісту «Арабської весни». На думку відомого фахівця, «він полягає у відновленні ісламської ідентичності Арабського світу, його цивілізаційного коду, повернення до своїх історичних коренів, уявлення про себе та своє місце у розвитку світової цивілізації. Але це не просто механічне повернення, а відновлення якісно нового цивілізаційного проекту XXІ століття на основі головних принципів і цінностей Ісламу – справедливості, прав особистості, забезпечення прав меншин, толерантності тощо».

Підкреслювалось, що формування на основі Асоціації Братів-мусульман декількох політичних проектів дозволяє охопити широкий спектр політично активних груп населення, насамперед, молоді, інтелігенції, середніх верств. Політичній тактиці Братів-мусульман притаманні такі особливості як розсудливість, поміркованість, помірне нарощування своїх політичних амбіцій, намагання забезпечити баланс інтересів різних політичних партій Єгипту.

Про зростання авторитету і впливу Братів-мусульман красномовно свідчить факт налагодження офіційних зв`язків між Братами-мусульманами та адміністрацією Президента США Барака Обами, а згодом і російських організаційних структур. Зроблено висновок про необхідність налагодження таких зв`язків між Україною та Асоціацією, що дозволить Українській державі ефективніше реалізувати свої національні інтереси в Єгипті.

Доповідь Сейрана Аріфова присвячувалась аналізові генези Асоціації від початку її створення до нинішнього часу. На основі широкого кола джерел, у тому числі й арабських, молодий перспективний кримський фахівець із кораністики та шаріатських наук змалював історичну обстановку 20-х років минулого століття, коли була утворена Асоціація, основні віхи її історії, форми та методи діяльності.

Присутні одностайно відмітили необхідність якнайшвидшої публікації матеріалів колоквіуму, доведення їх до широкого загалу. Також було відзначено необхідність проведення такого колоквіуму у низці вищих учбових закладів та для деяких категорій державних службовців.

Отже, колоквіум поклав початок нового напряму роботи обох громадських структур у напряму широкого роз`яснення суті і перспектив «Арабської весни», ролі її провідних політичних гравців.

Нагадаємо, що це не перший колоквіум у стінах Ісламського культурного центра м. Києва. В 2007 році тут проходив колоквіум про правильне розуміння Джигаду, а наприкінці 2008 року в рамках колоквіуму обговорили сучасні ісламські ідеології.

Власкор.

Посилання на тему:

Українські вчені обговорили феномен «Арабської весни»

Близькосхідна політика України: нові виклики

Феномен «арабської весни» обговорять на колоквіумі у Києві

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.