Полегшення у отриманні шенгенської візи для українських релігійних діячів

1
Легше з отриманням візи стане, зокрема, представникам релігійних спільнот, а також активістам громадських організацій та професійних об'єднань
1
Легше з отриманням візи стане, зокрема, представникам релігійних спільнот, а також активістам громадських організацій та професійних об'єднань
1
1
23.04.2013
Оцініть статтю: 
(395 оцінки)
eugen
Зображення користувача eugen.

Європарламент ратифікував оновлену Угоду про спрощення оформлення віз з Україною. З 1 червня 2013 року суттєво розшириться коло заявників, які зможуть отримати довгострокові шенгенські візи.

На підтримку доповнень до Угоди між Україною та СЄ про спрощення оформлення віз від 2008 року, у четвер, 18 червня, висловилися депутати всіх фракцій Європарламенту, повідомляє Інститут релігійної свободи.


У березні доповнену угоду вже ратифікувала Верховна Рада України. Після завершення формальних процедур документ набере чинності. Новий документ врегульовує питання видачі багаторазових та довготермінових віз, які видаватимуться "на 1" та "на 5 років" замість "до 1" та "до 5 років", як було до цього часу.


Згідно з оновленою Угодою, легше з отриманням візи стане, зокрема, представникам релігійних спільнот, а також активістам громадських організацій та професійних об'єднань (науковці, митці, представники академічних кіл, профспілок тощо), які їздять на тренінги, семінари та конференції, та учасникам офіційних програм співпраці між Україною і ЄС. Їм даватимуть багаторазові безкоштовні візи на рік.


Простіше отримати довгострокову безкоштовну візу стане і журналістам. Для них скорочено перелік документів, що підтверджують мету подорожі. Найбільші візові пільги отримали журналісти та представники бізнесу, які регулярно подорожують до країн ЄС, – їм видаватиметься багаторазова віза на 5 років.


За інформацією Укрінформу, на підставі посиленої Угоди про спрощення оформлення віз з Україною держави-члени ЄС зобов'язуються забезпечувати можливість подачі візових клопотань до посольств та консульств держав-членів ЄС в Україні без посередників. Також передбачено скорочення часу очікування для подачі візового клопотання та обмеження вартості послуг компаній-посередників.

Джерело: Інститут релігійної свободи

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.