Релігійний обряд шлюбу не має правового значення, а лише духовне – Мінюст

Релігійний обряд шлюбу не має правового значення, а лише духовне – Мінюст
29.12.2011
Оцініть статтю: 
(110 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Про це йдеться в офіційному Роз’ясненні Міністерства юстиції України під назвою «Шлюб – першооснова сім'ї», затвердженому 16 грудня і опублікованому у парламентській базі законодавства України, повідомляє Інститут релігійної свободи.

У документі зазначено, що релігійний обряд шлюбу відбувається зараз в Україні повсюдно. Звичайно, духовна велич такого обряду, як нікях, разом із добрими напутніми словами імама, робить його незабутньою подією в житті молодого подружжя.

Однак релігійний обряд шлюбу не має правового значення, наголошують у Міністерстві юстиції. “Релігійний обряд шлюбу, як і раніше, не створює прав та обов'язків подружжя, залишаючись особистою справою жінки та чоловіка. Особи, які після вінчання [чи нікяху, в традиції мусульман] спільно проживають без реєстрації шлюбу, мають статус сім'ї, але не мають правового статусу подружжя”, – зауважено у Роз’ясненні.

Як правило, шлюб реєструється у приміщенні органу державної реєстрації після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу.

Крім цього, Мінюст підкреслює, що “у шлюбі можуть бути лише жінка та чоловік, тобто особи різної статі”. Ця вимога закріплена у статті 21 Сімейного кодексу України.

Згідно роз’яснення Міністерства юстиції України, “тільки шлюб, з лише йому притаманними ознаками, неодмінно залишиться основною правовою формою організації сімейного життя жінки і чоловіка й надалі виконуватиме важливі соціальні функції”.

За матеріалами irs.in.ua

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.