Катар і Україна розширюють співпрацю для повернення вивезених до Росії дітей

Катар і Україна розширюють співпрацю для повернення вивезених до Росії дітей
Дмитро Лубинець і Державний міністр Катару Лолва Рашид Аль-Хатер ФОТО facebook.com/dmytro.lubinets
02.05.2024
Оцініть статтю: 
(43 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Катарі завершилися дводенні перемовини між Україною та Катаром. Українська сторона надала катарській стороні список з іменами 561 української дитини, незаконно вивезеної окупантами РФ.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у своєму телеграм-дописі.

Омбудсмен укотре наголосив, що переговори відбувалися саме з Катаром як із посередником у процесі повернення дітей; прямих переговорів України з Росією не було.

«Очікуємо повернення групи українських дітей додому, — зазначив пан Лубінець. — Наразі не розголошуємо деталі, адже наша позиція така: коли діти в Україні, тоді ми публічно повідомляємо про їхнє повернення. Відбулася передача списку з 561 української дитини, який ми передали Катару. Нам повідомили, що він уже опрацьовується російською стороною».

Під час перемовин обговорено й питання повернення «статусних» дітей:

«[Зокрема] дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Ми наголосили, що юридично між біологічними батьками й офіційними усиновлювачами чи піклувальниками немає різниці. Тому РФ зобов’язана повертати дітей, незалежно від їхнього статусу. Також Катар погодився прийняти перший список дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, і пропрацьовувати питання щодо їхнього повернення в Україну. Зазначу, що за нашими даними таких дітей може бути понад 3600». 

Омбудсмен наголосив, що Катар погодився брати участь у перемовинах з РФ щодо повернення цивільних громадян, незаконно затриманих Росією:

«Питання повернення додому цивільних, яких незаконно утримує РФ, постійно у фокусі нашої роботи на міжнародну спільноту. Дякую Державі Катар, Державному міністру з питань міжнародного співробітництва Держави Катар Лолві Рашид аль-Хатер та її команді, а також особисто Еміру Катару шейху Таміму бін Хамаду ат-Тані за допомогу і співпрацю! Ми націлені на результат!»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.