Решат Аметов був убитий пострілом в око

Решат Аметов був убитий пострілом в око
Решат Аметов зі своїми дітьми

Про подробиці злочину проти кримського татарина Решата Аметова делегатам і гостям ІІ Всесвітнього конгресу кримських татар (ВККТ) розповів Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час свого виступу.

— Скільки їх було — загиблих, замучених, зниклих безвісти кримських татар з тих пір, як почалася окупація? Ще 3 березня 2014 року в окупованому Сімферополі Решат Аметов вийшов на акцію протесту. Він простояв 15 хвилин. Його схопили і вивезли в невідоме місце. Потім довго мучили і вбили. Експертиза зафіксувала причину смерті — постріл в очі. Окупанти бояться тих, хто бачить. Вони бояться тих, хто не сліпий, — цитує заяву Клімкіна Агентство QHA

Повідомляється, що після цих слів глави українського МЗС прозвучали аплодисменти.

Як нагадує QHA, кримськотатарський активіст був викрадений представниками самооборони з місця проведення мирної акції 3 березня 2014 року. Про це свідчить відеозапис, який з'явився пізніше в мережі інтернет. У свою чергу, голова Республіки Крим Сергій Аксьонов заявив, що кримська самооборона не причетна до вбивства кримськотатарського активіста.

15 березня 2014 року в Білогірському районі Криму виявили труп кримського татарина зі слідами насильницької смерті. Поруч з ним були знайдені наручники, голова була обв'язана клейкою стрічкою. Загиблим виявився 38-річний Решат Аметов, зниклий 3 березня 2014 року в Сімферополі.

Похорон убитого пройшов 18 березня на міському кладовищі Сімферополя «Абдал». Провести Аметова в останню путь зібралося близько 2 тисяч осіб, які приїхали з різних місць Криму. Дружина загиблого Заріна Аметова втратила єдиного годувальника сім'ї, у неї на руках залишилося троє малолітніх дітей.

Пізніше з'явилася інформація, що слідство встановило особу вбивці кримськотатарського активіста, однак вважає, що він знаходиться в Донецькій області на території так званої ДНР.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.