У Харкові почались заходи «Місяця Ходжали»

1
Як історична несправедливість розцінений той факт, що минуло 20 років, міжнародні організації не дали Ходжалинському ґеноциду правової політичної оцінки
16.02.2012
Оцініть статтю: 
(395 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У Харкові стартували заходи «Місяця Ходжали», оголошеного за спільної організації Об'єднання азербайджанської молоді, Молодіжного форуму Ісламської конференції і Харківської обласної організації Конгресу азербайджанців України.

Як повідомляє APA, на першій церемонії поминання брали участь функціонери Харківської обласної адміністрації, активісти азербайджанської діаспори, представники місцевого телебачення та ЗМІ.

Учасники заходу приєдналися до церемонії поминання, поклавши квіти до меморіальної дошки Національного героя Азербайджану Віктора Серьогіна у місті Харкові.

Відкриваючи першу церемонію поминання жертв Ходжалинської трагедії, голова Харківської обласної організації Конгресу азербайджанців України Гурбан Аббасов розцінив масове винищування людей у місті Ходжали, спричинене вірменами 20 років тому, як логічне продовження політики окупації і ґеноциду, здійснюваної ними в останні два століття проти азербайджанського народу.

Виступивши на церемонії, активісти діаспори Гаджи Аміль Абдуллаєв, Кіфаят Джафарова, Сабір Ісмайлов, голова Харківського Товариства дружби Мурад Омарів та інші представники азербайджанської громади розповіли про окупацію 20 відсотків азербайджанської території, вигнання з рідних земель більше 1 мільйона людей у результаті окупантської політики вірмен.

Оратори охарактеризували звірства, здійснені вірменськими загарбниками в Ходжали, як літопис про безпрецедентну жорстокість в історії людства.

Після цього учасникам церемонії продемонстрували знятий по лінії Фонду Гейдара Алієва фільм «Ходжалинський ґеноцид», в якому були показані звірства, які чинили вірмени проти дітей, жінок, людей похилого віку і мирних мешканців міста Ходжали.

Депутат Ради міста Харків Алла Бобейка, що виступила після перегляду фільму з девізом «Кривава трагедія в Ходжали – злочин проти людства», голова Всеукраїнського товариства грузин Зураб Кірія та керівники діаспор низки народів розцінили як історичну несправедливість той факт, що, незважаючи на те, що минуло 20 років, міжнародні організації не дали подібному злочину проти людства правової політичної оцінки.

Голова Об'єднання азербайджанської молоді в Україні Анар Таіров та інші представники молоді підкреслили виняткову роль заходів, що проводяться у багатьох країнах світу в межах здійснюваної за ініціативою віце-президента Фонду Гейдара Алієва Лейли Алієвої кампанії «Справедливість до Ходжали» у доведенні до світової громадськості правди про вірменський вандалізм.

Вони висловили впевненість у тому, що світова спільнота і міжнародні організації рано чи пізно дадуть правову політичну оцінку політиці ґеноциду, здійсненій вірменами проти азербайджанців у Ходжали.

За матеріалами APA

Посилання на тему:

Азербайджанці України підтримали співвітчизників у їх протестах проти заборони хіджабу у школах

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.