У заході, який назвали з'їздом мусульман України, не брали участь представники більшості мусульман країни

У заході, який назвали з'їздом мусульман Україна, не брали участь представники більшості мусульман країни
14.12.2011
Оцініть статтю: 
(220 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

11 грудня в Києві пройшов П'ятий з'їзд представників Духовного управління мусульман України, організатори якого визначили статус заходу як всеукраїнського. Представники найбільших духовних управлінь Україні стверджують, що хабашити нав'язують своє верховенство над усіма мусульманами країни.

За словами організаторів, у з'їзді брало участь близько 3,5 тисяч делегатів, що представляють мусульманські громади, підтримкою яких користується ДУМУ. Як заявили кореспонденту сайту «Іслам в Україні» керівники інших Духовних управлінь країни, вони не брали участі в з'їзді, не делегували туди своїх повноважних представників, і не вважають цей з'їзд всеукраїнським.

Лейтмотивом заходу став заклик «захищати суспільство від проявів екстремізму і розвивати діалог з усіма представниками багатонаціонального і багатоконфесійного українського суспільства». У цьому ж ключі за результатами з'їзду була прийнята резолюція.

Ахмед Тамім, який очолює ДУМУ і який вважає себе «муфтієм України», сам відносить себе до хабашитів, гілки, вчення якого відрізняється від класичного вчення ісламу і заборонено в ряді мусульманських держав як секта. У своєму виступі на з'їзді він заявив, що в Україну мусульмани «на чолі з ДУМ Україна» змогли налагодити відносини із суспільством.

Однак слід зазначити, що за офіційними даними, станом на 1 січня 2011 року, в країні функціонують 1208 мусульманських релігійних громад. З них 960 входять до складу духовного управління мусульман Криму (ДУМК), 20 громад входять до складу Духовного управління мусульман України «Умма» (ДУМУ «Умма»), 18 - до складу Духовного Центру мусульман України (ДЦМУ), 16 - до складу Регіонального об'єднання «Київський муфтіят», 11 громад намагаються легалізувати себе як Всеукраїнське духовне управління мусульман «Єднання».

Таким чином, у з'їзді ДУМУ 11 грудня прийняли участь не більше 7% мусульманських громад країни, а за визначенням Міністерства юстиції Україні, Ахмед Тамім діє і представляє інтереси виключно свого духовного управління і мусульманських організацій, які входять до його складу, а отже посада «муфтія Україна» не легітимна.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.