В Кебір - джамі пройшло щорічне вшанування пам'яті розстріляної інтелігенції Криму

1
На дуа в мечеть прибули представники духовенства, кримськотатарської громадськості, викладачі ВНЗ, представники молодіжних організацій (Фото: сайт ДУМК)
23.04.2013
Оцініть статтю: 
(348 оцінки)
eugen
Зображення користувача eugen.

17 квітня в центральній мечеті Сімферополя Кебір - джамі вшанували пам'ять розстріляної кримськотатарської інтелігенції. У цей день в 1938 році радянська влада вчинила самосуд над кращими представниками кримськотатарського народу, серед яких були політичні діячі, письменники, вчені, працівники культури тощо.

На дуа в мечеть прибули представники духовенства, кримськотатарської громадськості, викладачі ВНЗ, представники молодіжних організацій. До початку дуа перед присутніми виступив заступник Муфтія мусульман Криму Айдер Ісмаїлов, зазначивши, що кримські татари повинні згадувати, віддавати данину поваги і присвячувати дуа безвинно розстріляним представникам інтелектуальної еліти свого народу, йдеться на сайті ДУМК.


Слід вказати, що наприкінці 1920-х - початку 1930-х років із зміцненням «сталінського режиму» репресії набули масового характеру. Особливого розмаху вони досягли в 1937-1938 роках. Всіх невдоволених і потенційних противників радянської влади називали «антирадянськими елементами», «ворогами народу» і без суду і слідства засуджували до розстрілу. Підставою для арешту простої людини могла бути якась провина, до якої навмисне прив'язували підгрунтя з політичним забарвленням.


Серед розстріляних, наприклад, були перекладач, керівник Кримського державного видавництва Керім Джемаледінов, письменник, учений, педагог Осман Нурі-Асанович Акчокракли, поет, педагог Абдулла Абільевіч Лятиф-заде, голова I Курултаю Асан Сабрі Айвазов і багато, багато інших. До цього часу невідомо, де були викинуті тіла розстріляної у цей день кримськотатарської інтелігенції. З різним ступенем інтенсивності політичні репресії тривали до самої смерті Сталіна в березень 1953 р.


Джерело: сайт ДУМК

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.