В Кебір-Джамі пройшов перший іфтар

В Кебір-Джамі пройшов перший іфтар
13.08.2010
Оцініть статтю: 
(349 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

В центральній мечеті Акмесджита (Сімферополя) Кебір-Джамі 11 серпня – в перший день священного місяця Рамадан - пройшов перший благодійний іфтар.

На іфтар - вечірню трапезу в місяць священного посту, були запрошені всі охочі. Для цього на території мечеті був встановлений намет, який щодня зможе приймати на іфтар близько 200 віруючих.

Так, в перший день Рамадану на вечірнє розговіння прибуло близько ста мусульман. Серед них були не лише акмесджитці, а й жителі інших районів Криму, а також студенти з Туреччини й Палестини, які проходять навчання в Акмесджиті. Зокрема, на вечірній намаз і іфтар прибув й голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемільов.

Зустрічав гостей духовний лідер мусульман Криму хаджі Еміралі Аблаєв.

Спочатку все присутні, відгукнувшись на заклик муедзина до молитви, зробили намаз, після чого приступили до трапези. Варто зазначити, що для жінок і чоловіків були організовані окремі столи.

Нагадаємо, цього року шатер у Кебір-Джамі організований Духовним управлінням мусульман Криму спільно з кримським благодійним фондом «Мерхамет», а також завдяки підтримці мерії району Ускюдар Великого Стамбулу.

Благодійні іфтари планують проводити на території Кебір-Джамі до кінця священного місяця.

Крім того, благодійні розговіння під час Рамадану проводить й Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраїд». Зокрема, колективні іфтари проходять в Ісламському культурному центрі Сімферополя та в інших містах України.

Для довідки

В ніч з 10 на 11 серпня почався священний для всіх мусульман місяць Рамадан. У кожній мусульманській країні в ніч з вівторка на середу чекали появи першої чверті нового місяця, яка й сповіщає про початок Рамадану.

Піст почався вже в середу, проте деякі країни через своє географічне розташування – зокрема Оман та Іран - оголосили про початок Рамадану сьогодні, 12 серпня.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

В Сімферополі впродовж всього Рамадану проводитимуться благодійні іфтари

Рада духовних управлінь мусульман України оголосила 11 серпня початком Рамадану

Незважаючи на літню спеку мусульмани України з нетерпіння чекають на Рамадан

Рамадан в Україні: місяць посту і молитви

На Рамадан у Кебір джамі встановлений намет для проведення іфтарів

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.