24 лютого 2012 року в конференц-залі Ісламського культурного центру Сімферополя відбувся жіночий круглий стіл на тему «Роль жінки у суспільстві», завданням якого був пошук взаєморозуміння й механізмів співпраці з жіночими організаціями задля спільного вирішення актуальних питань нашого суспільства.
У межах будинку роль жінки більш-менш зрозуміла всім: ступінь її відповідальності підвищується зі зміною її соціального статусу. Спочатку вона відповідає за себе, як дружина — за свою домівку, як мати — ще й за виховання своїх дітей гідними людьми.
Якою ж є роль жінки поза межами домівки?
Саме це питання обговорили учасниці заходу, які представляли жіночі й молодіжні організації міста, такі як «Ліга кримськотатарських жінок», «Яшлар шураси» (Рада молоді), «Яшлар седаси» (Голос молоді), «Кримськотатарський молодіжний центр», «Бізім Кирим», журнал «Несіль», «Мерхамет»; а також студентки й аспірантки ТНУ й медичного університету.
Під час обговорення торкнулись всіх хвилюючих питань: призначення жінки та її становище на сьогодні; «рівняння з чоловіками» або все-таки корекція прав і сфер відповідальності з урахуванням особливостей обох статей для найкращого захисту їх інтересів; а також конкретні можливості допомогти суспільству, які мають жінки.
Учасниці різного віку, сфер діяльності й соціальних статусів були єдині: лише згуртованість і взаєморозуміння приведуть до позитивних результатів. Спільна робота жіночих організацій та активний діалог з громадськістю змусить звернути увагу на існуючі проблеми не лише пересічних громадян, але й владу, що приймає рішення. Крім того, і громадськість, у свою чергу, може об'єднатися навколо певної ініціативи і досягти результату, головне — наявність ініціатора і координатора роботи над питанням. За такого продуктивного підходу надія на духовне відродження суспільства отримає реальне втілення.
Ламаючи стереотипи: громадська активність мусульманок
Іслам, усупереч існуючій думці, відвів жінці високе становище у сім'ї та суспільстві; жінка отримує нагороду за свої благі вчинки і несе відповідальність за заподіяне зло нарівні з чоловіком. «Віруючих чоловіків і жінок, які вчиняли праведно, Ми неодмінно обдаруємо прекрасним життям і винагородимо за краще з того, що вони здійснювали» (Коран, 16:97).
Жінка не може стати головою держави, оскільки це має на увазі також керівництво армією й обов'язок очолювати колективну молитву підданих обох статей, що жінка робити не може через об'єктивні причини. Це єдине обмеження можливостей жінки у публічній сфері не має нічого спільного з приниженням її гідності.
Проте жінка може зіграти величезну роль в житті суспільства та його перетворення в кращу сторону; і там, де чоловік швидше вважатиме за краще застосувати силу і жорсткість — жінка проявить чуйність і гнучкість. Лише доповнюючи досягнення один одного і навчаючись один в одного, чоловіки й жінки зможуть спільно досягти благоденствування й процвітання.
У результаті живого обговорення було прийнято рішення продовжити співпрацю жіночих і молодіжних організацій, і намагатися зробити її максимально ефективною. Зокрема, регулярні зустрічі їх представниць дозволять не лише згенерувати нові ідеї й обмінятися досвідом їх реалізації — але й організовувати спільні заходи як у містах, так і у віддалених поселеннях Криму.
За матеріалами arraid.org
Посилання на тему:
У Харкові провели семінар із шаріату для активних мусульманок
Культурно-просвітницький семінар у Криму дав можливість мусульманкам відчути атмосферу Ісламу
Мусульманки Криму зустрілися на жіночій конференції «Моя віра - мій скарб»
У Харкові відбувся семінар-тренінг для мусульманок, які працюють на шляху Всевишнього
Українські мусульманки розвиваються й удосконалюються в ім'я Всевишнього