Багато народів світу проявили солідарність з кримськими татарами

1
Мітинг на знак солідарності з кримськотатарським народом у Празі.
1
У Варшаві біля посольства Росії провели траурне віче, присвячене 70-й річниці депортації кримських татар. Фото: RFE / RL
1
Акція в Тбілісі
1
День пам'яті жертв депортації. Лонг-Айленд, Нью-Йорк. Фото: VOA
1
1
1
1
21.05.2014
Оцініть статтю: 
(140 оцінки)
Теги: 
oleg
Зображення користувача oleg.

Проблема Криму і кримських татар зараз особливо перебуває в полі зору материкової України та світової громадськості. У неділю 18 травня в різних країнах пом’янули 70-ту річницю сталінської депортації кримськотатарського народу.

У Канаді та США перед учасниками пам’ятних заходів виступили дипломати, громадські діячі і нащадки, що вижили під час депортації кримських татар. Життєві історії та трансляція фільмів нагадали присутнім про трагедію народу, передає Крим. Реаліі.


Показ документального фільму «Вигнання і повернення кримських татар» і дискусія про порушення їхніх прав у Криму з боку окупаційного режиму Росії відбулися в бібліотеці імені Вацлава Гавела у Празі. Автор сценарію — відома чеська публіцист, борець за права людини Петра Шутрова. Вона написала сценарій фільму ще в 2005 році, після поїздки до Криму, де могла ближче познайомитися з життям, побутом і культурою татар.


У Празі також відбувся мітинг на знак солідарності з кримськотатарським народом. Учасники акції тримали в руках українські та кримськотатарські прапори, заклики до Росії звільнити окупований Крим.


Солідарність з кримськотатарським народом висловила Туреччина, міністерство закордонних справ якої опублікувало письмову заяву з нагоди 70-ї річниці депортації. У заяві висловлюється віра в те, що кримські татари в єдності демократичними і мирними шляхами подолають труднощі, з якими вони зіткнулися останнім часом. Міністерство підкреслило, що Туреччина зробить для цього все від неї залежне, пише TRT.


У Варшаві та Гданську біля посольства Росії відбулося віче солідарності з кримськотатарським народом, де українці, поляки, білоруси, представники кримських і казанських татар запевнили, що не залишать кримських братів, а також запалили свічки пам’яті, повідомляє Радіо Свобода. У Любліні та Кракові польські активісти поширювали польськомовну газету Powrót («Повернення»), присвячену трагічній історії кримськотатарського народу.


Акція пам’яті жертв депортації кримських татар відбулася в неділю в Тбілісі біля будівлі колишнього грузинського парламенту, пише Крим. Реаліі. Її організаторами виступили тбіліські молодіжні організації та азербайджанська громада Грузії, а також представник таджицької діаспори. За словами професора Олега Панфілова, одного з учасників акції, в грузинському суспільстві дуже високий рівень солідарності з кримським татарами.


Екс-міністр оборони Латвії, депутат Сейму Артіс Пабрікс, в Twitter також висловив думку, що сьогодні більшість латвійців солідарні з кримськими татарами. «Ми все ще пам’ятаємо нашу спільну боротьбу за свободу від СРСР «, — написав він, як передає Gorod.lv.


Активісти татарської громади США та Криму, постійні представники України і Польщі при ООН, артисти та громадські діячі взяли участь у церемонії на честь 70-ї річниці депортації кримських татар, яка пройшла в штаб-квартирі ООН. Ведуча церемонії Айла Баккаллі, представник Кримського Меджлісу в США і член Міжнародного конгресу кримських татар, нагадавши присутнім про трагедію, сказала: «Ми, татари, і сьогодні відчуваємо себе маргіналізованими. Але мій батько, який теж був депортований, завжди говорив, що сама вірна сила — це моральна сила».


Як пише ZN.UA, на урочистій церемонії виступив і постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв, який нагадав присутнім, що депортація татар з Криму стала для всього світу символом нелюдяності тоталітарної влади.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.