Індія: Пророк Мухаммад для всіх

1
«Вперше організаторами подібної кампанії є не тільки улеми різних конфесій, а й наші немусульманські брати ...», - Назар Мохаммед Маду.
17.02.2010
Оцініть статтю: 
(437 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Індуси - мусульмани і немусульмани - почали унікальну і сміливу кампанію з поширення істинних знань про пророка Мохаммада (мир йому і благословення).

«Вперше організаторами подібної кампанії є не тільки улеми різних конфесій, а й наші немусульманські брати ...», - сказав президент організації «Джамаат-е-ісламі Хінд» Назар Мохаммед Маду під час церемонії відкриття 14 лютого.

Учасники акції під назвою «Мохаммад для всіх» познайомлять з особистістю Пророка всіх індусів, особливо немусульман. «Індія - багатонаціональне суспільство з різноманітною культурою, і ми хотіли би попросити наших братів і сестер: будь ласка, спробуйте зрозуміти й іслам», - говорить Маду.

Протягом двох тижнів мусульманські і немусульманські лідери будуть їздити країною, розповідаючи людям про справжнє послання ісламу та його Пророка.

Учасники кампанії прояснять ставлення Пророка до таких актуальних для Індії проблем як соціальна несправедливість, аборти, дитяча праця, алкоголізм, корупція, порушення прав людини, тероризм і насильство.

Загальнонаціональна кампанія триватиме до 28 лютого.

В Індії проживає близько 140 мільйонів мусульман, це робить країну третьою за кількістю мусульманського населення в світі після Індонезії і Пакистану.

Загальне послання

У церемонії відкриття кампанії також взяли участь немусульмани, зокрема, індуїстські лідери та активісти. Вони підкреслили, що універсальне послання миру і братерства, яке ніс Пророк, призначене не тільки для мусульман.

«Мохаммад прийшов з посланням всезагального братства, миру і рівності, зміст якого безмежний за своєю природою», - сказав президент індуїстської організації «Марата Сева Сангх» Пуршоттам Хедекар. «Було б помилковим обмежувати значимість особистості Пророка тільки мусульманською громадою», - вважає він.

Хедекар, чия організація бореться з кастовим устроєм індійського суспільства, стверджує, що пророк Мохаммад (мир йому і благословення!) був борцем за соціальну справедливість і рівність людей. «Він хотів об'єднати людей і закликав побудувати краще суспільство з більш справедливими правителями».

Відомий світський громадський діяч Рам Пуньяні назвав Мохаммада «пророком миру». «На жаль, сьогодні іслам пов'язаний з тероризмом, ... хоча Пророк (мир йому і благословення!) завжди проповідував проти насильства і навчав загальному братству», - сказав він.

Професор Університету Шіваджі Індуїст Б.Н. Хірдекар сказав, що Пророк завжди боровся з соціальним злом. «Для нього були неприйнятними кастовий устрій суспільства, експлуатація за принципом релігійної або статевої приналежності, він навчав загальному братству, - сказав він. - Він також говорив про права дитини, які дійшли до нас лише в 1969 році. Він викорінював рабство в часи, коли воно було звичайним явищем».

«Через кілька століть після смерті Пророка (мир йому і благословення!) його вчення не втрачає своєї важливості, - говорить Хірдекар. - Дивно, що й у наші дні, через 1400 років, вчення Мохаммада (мир йому і благословення!) продовжує залишатися актуальним».

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Мусульманський Ганді

Індія створює умови для розвитку ісламського банкінгу

Ісламська виставка в Індії викликає величезний інтерес

В індійському музеї буде виставлений унікальний Коран трьохсотрічної давнини

В Індії знайдено рідкісний примірник Корану

В одному із сіл Індії індуїсти вже 150 років проводять іфтари для мусульман

Індійські мусульмани оголосили джихад тероризму

Мусульмани Індії створили Рух проти тероризму

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.