Кандидат від Партії Поваги зробила «тиху революцію» у мусульманському середовищі

1
Сальма Якуб - найвідоміша мусульманка в суспільному житті Британії. Жінка носить хіджаб і є кандидатом від маленької й роздробленої Партії Поваги.
26.04.2010
Оцініть статтю: 
(221 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Жителі британського Бірмінгема давно звикли до таких форм передвиборної агітації як мітинги, що супроводжуються барабанним боєм і вигуками у гучномовці. Однак цього разу в центрі подій опинилася жінка-мусульманка Сальма Якуб (Salma Yaqoob), яка, як і багато її колег, що балотуються у парламент, за загальним визнанням зробила «тиху революцію» у своїй громаді.

Сальма Якуб - найвідоміша мусульманка в суспільному житті Британії. Жінка носить хіджаб і є кандидатом від маленької й роздробленої Партії Поваги (Respect party).

На деяких вулицях виборчого округу Хол Грін плакати з її зображенням можна побачити ледве чи не в кожному вікні. Поступившись із незначною перевагою своєму супротивникові на виборах в 2005, Сальма Якуб продовжувала завзято працювати, завойовуючи довіру виборців: пішла на роботу радником муніципалітету, неодноразово з'являлася в передачах телеканалу ВВС.

Якуб належить до групи жінок, якій дісталася історична місія: одна з них може стати першою в країні жінкою-депутатом ісламського віросповідання. Від інших парламентських округів Бірмінгема на депутатське крісло також претендують Шабана Махмуд (Shabana Mahmood), Ясмін Кереші (Yasmin Qureshi) і Рушанара Алі (Rushanara Ali) - від партії Лейбористів.

Безумовно, всі вони роблять маленький переворот у своїх громадах, у своїй передвиборній боротьбі роблячи ставку, у першу чергу, на мусульманок, які навіть не завжди розмовляють англійською мовою й ще якихось п'ять років тому – під час попередніх виборів – не зважувалися вийти з жіночої половини будинку, коли у двері стукали агітатори або кандидати, пише «Іслам для всіх» з посиланням на guardian.co.uk.

Чим же приваблюють мусульманські кандидатки виборців? Якуб уважає, що, хоча мова йде про загальнонаціональні вибори, через кризу людей хвилюють, у першу чергу, питання «домашнього» масштабу - робочі місця, проблеми освіти, антигромадська поведінка, робота поліції, умови оренди житла.

Війна в Іраку й Афганістані, що стали «козирями» політиків в 2005 році, навряд чи є найактуальнішими темами напередодні нинішніх виборів.

Однак ніхто з кандидаток не чекає легкої перемоги, всупереч припущенням, що підтримка місцевих мусульман їм гарантована. Наприклад, говорить Якуб, потрібно бути особливо обачними, коли мова йде про релігійні почуття громади - досить консервативної у своїх поглядах.

«У мою адресу вже звучали погрози й критика за те, що я підтримую геїв - тому що я зайняла однозначно антидискримінаційну позицію. Також лунали заяви, що голосувати за жінку - харам. Мене обвинувачували в безсоромності, мого чоловіка запитували, чому він дозволяє мені виступати на публіці. Так що, мені ще потрібно серйозно боротися».

Якуб усвідомлює, що кидає виклик традиційній політичній культурі ісламу - не лише тому що вона жінка, а тому що вона не боїться говорити те, що думає.

Тим часом, передвиборна агітація триває. Виборці-мусульманки не приховують гордості за своїх сестер по вірі, які готові представляти їхні інтереси в парламенті.

«Моє покоління жило більш традиційним життям, наші чоловіки говорили за кого нам голосувати. Але в моїх дочок усе зовсім інакше», - говорить через перекладача учасниця однієї з передвиборних зустрічей кандидаток із виборцями Максуд Бібі (Maqsood Bibi).

«Це добре, що жінки йдуть уперед, і в політиці будуть не лише чоловіки. Як мусульманка я вірю, що Аллах дав нам, жінкам, ті ж права, що й чоловікам. Так чому жінка не може бути членом парламенту?»

Інша прихильниця Якуб висловилася ще більш прямо: «У моєму поколінні жінки часто навіть не вміють читати й писати. Нам потрібні жінки, які мають владу й зможуть підтримати таких, як ми».

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Бельгія: жінка в хіджабі призначена в комісію з питань рівних прав

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.