Саудівську Аравію звинувачують у винищенні історичної спадщини ісламу

1
Вже знесли ряд історичних пам'яток, у тому числі, будинки й мечеті, що існували за часів Пророка Мухаммеда (мир йому!)
10.02.2011
Оцініть статтю: 
(275 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Саудівську Аравію звинувачують у безпрецедентному наступі на історичні споруди в центрі Мекки і Медини.

Під час засідання у Школі східних та африканських досліджень у Лондоні експерти зі світової культурної спадщини закликали владу Саудівської Аравії припинити винищення місць, пов'язаних з ісламською історією, повідомляє «Іслам для всіх» з посиланням на Press TV.

Експерти також висловили стурбованість майбутнім Мекки та Медини через можливу втрату цілої низки історичних пам'яток, якщо нинішні темпи руйнівних робіт не знизяться.

«Я називаю це культурним вандалізмом, за останні шістдесят років ми втратили багато історичних пам'яток», - сказав представник Фонду вивчення ісламської спадщини Ірфан аль-Алаві (Irfan al-Alawi).

У відповідь Саудівська влада стверджує, що намагається запобігти ідолопоклонству.

Необхідна розбудова і розвиток міста чи безглузде винищення ісламської історії - такі дебати розгорілися навколо проекту будівництва в Хіазі. На цій землі знаходяться найбільші святині ісламу, щорічно сюди приїздять мільйони мусульманських прочан.

Тим не менше, тут уже знесли ряд історичних пам'яток, у тому числі, будинки і мечеті, що існували за часів Пророка Мухаммеда (мир йому!). Подальша реалізація проектів призведе до остаточної втрати найдавніших ісламських пам'ятних місць.

Експерти, що зібралися в Лондоні, розкритикували Саудівську владу за знищення «історичної спадщини ісламу».

Вони також висловили стурбованість зростанням комерційної забудови Мекки, яка «знищує культурну своєрідність міста».

Саудівська влада заявляє, що змушена прибрати залишки споруд часів пророка Мухаммеда, щоб люди не поклонялися їм. Крім того, зі збільшенням чисельності паломників необхідно задовольнити попит на багатоповерхові будівлі, кажуть вони.

На думку деяких ісламських вчених, руйнування безцінних ісламських пам'яток через страх ідолопоклонства можна порівняти з убивством дитини через страх того, що в дорослому віці вона може стати менш богобоязливою.

За нав'язливим страхом перед ідолопоклонством ховається повне нерозуміння і фанатизм, який доходить до того, що людям навіть не дозволяють оцінити їх минуле, вважають вони.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.