У Туркменістані з’являться дві мечеті, в кожній з яких зможуть молитися по три тисячі осіб одночасно. Мечеті буде зведено у містах Туркменабад (Лебапський велаят) і Балканабад (Балканський велаят).
Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов днями на відеоселекторній робочій нараді привітав її учасників і весь туркменський народ «з початком священного місяця Ураза, який втілює благородні принципи єдності і гуманізму», а також підкреслив, що цей час відзначається у туркменів, як пора добрих справ, очищення та вірності піднесеним ідеалам.
Нагадавши, що в Священний місяць вершаться благі справи, Президент Гурбангули Бердимухамедов підписав Постанову про будівництво в Лебапському велаяті мечеті, при зведенні якої повинні знайти гармонійне поєднання сучасні досягнення архітектурної думки і традиції національного зодчества.
Про це пише Туркменістан: золотий вік.
Як повідомляється, в адміністративному центрі Лебапського велаяту — місті Туркменабад (колишній Чарджоу) вже почали будівництво мечеті на 3000 місць і корпусів, що входять до загального комплексу: приміщення для садака на 500 місць, готелю на 50 місць та автостоянки з благоустроєм прилеглих до них територій.
За інформацією видання, будівельні роботи, що розпочалися в цьому місяці, завершаться у червні
— Об’єкти зводяться з метою створення широких можливостей для здійснення туркменським народом своїх споконвічних обрядів, традицій і звичаїв, створення сприятливих умов для вільного дотримання віросповідань громадянами», — підкреслюється в повідомленні.
Також повідомляється, що хякімліком Балканського велаята оголошено міжнародний тендер з відбору підрядника на будівництво «під ключ» мечеті, теж розрахованої на 3000 молильників з благоустроєм прилеглої території в місті Балканабад, що раніше мав назву Небітдаг.
Нагадаємо, хякімлік — орган місцевої виконавчої влади, очолюваний хякімом — представником Президента Туркменістану на місцях, в цьому випадку — в велаяті (області) .
Довідково: за конституцією Туркменістан є світською державою. Однак ступінь поширеності Ісламу, активність імамів, мулл і, в першу чергу, глави мусульман Туркменістану знаходяться під особистим контролем Президента країни.
У сучасному Туркменістані переважає Іслам, мусульмани (переважно сунітського толку) складають орієнтовно 89% населення країни, християни (в переважній частині православні) — 9%, решта конфесії — 2% (лютеранство — діє три ізольовані громади: в Иолотань, Туркменбаши і Серахс). Католики, нечисленні громади баптистів, адвентистів, бахаістів і кришнаїтів отримали офіційну реєстрацію тільки в 2004 році. На нелегальному становищі перебувають Свідки Єгови.
У повсякденному житті релігійних норм і традицій суворо дотримується незначна частина населення.
Джерела: Виртуальный музей: «Сокровища Туркменистана», Туркменистан: золотой век