44 іноземні делегації візьмуть участь в інавгураційному саміті Кримської платформи

44 іноземні делегації візьмуть участь в інавгураційному саміті Кримської платформи
Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба
20.08.2021
Оцініть статтю: 
(25 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Установчий саміт Кримської платформи, запланований на 23 серпня, відбудеться в Києві в КВЦ «Парковий». Участь в ньому візьмуть делегації 44 країн і міжнародних організацій, 14 очолюватимуть голови держав та урядів.

Про кількість іноземних делегацій, як повідомляє кореспондент «Укрінформу», заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу в четвер, 19 серпня:

«23 серпня засновниками Кримської платформи стануть 44 держави і міжнародні організації, у тому числі 14 глав держав, урядів і Європейського Союзу».

Зокрема, на рівні президентів будуть представлені Латвія, Литва, Естонія, Польща, Словаччина, Угорщина, Молдова, Словенія, Фінляндія. Також у Кримській платформі візьме участь президент Європейської Ради.

На рівні прем’єр-міністрів будуть представлені Румунія, Грузія, Хорватія, Швеція.

Дві держави, Швейцарію та Чехію, представлятимуть глави парламентів.

Тим часом в ефірі програми «Сьогодні ввечері» на телеканалі «Україна 24» міністр закордонних справ України заявив, що Росія через дипломатичні канали намагається чинити тиск на країни-учасниці саміту Кримської платформи, щоб змусити їх проігнорувати цей захід: 

«Немає такої країни у світі, в МЗС якої б не звернулися російські дипломати з вимогою не брати участи в саміті Кримської платформи. Дуже болісно, ​​дуже агресивно ця ініціатива сприймається Росією — це означає, що ми на правильному шляху, що ми все робимо правильно. Ми зберемо на саміті зараз ядро. Я хочу, щоб усі розуміли, що саміт — це певна дата, певний час. Не всі, хто хоче, може при певних обставинах взяти участь. Тому ядро ​​збереться на саміті 23 серпня, буде ухвалено декларацію Кримської платформи, що буде відкрита для приєднання надалі інших держав. Ця коаліція буде рости, а відповідно більш системними й дієвими будуть заходи цієї коаліції». 

 

© Україна24
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.